Skip to content

Wypadki komunikacyjne na polskich drogach to niestety codzienność. Stłuczki, kolizje, potrącenia pieszych czy rowerzystów a nawet wypadki śmiertelne to zdarzenia, w których poszkodowani mogą uzyskać stosowną rekompensatę. Po wypadku często pojawia się pytanie jak starać się o odszkodowanie, czy mam szansę jeżeli nie byłem ubezpieczony, co w sytuacji gdy jako pasażer jechałem z kierowcą bez prawa jazdy? Niestety większość obaw poszkodowanych o zasadność uzyskania odszkodowania są słuszne. Aby móc uzyskać należne roszczenia musimy mieć pewność co do zasadności składanych roszczeń.

Jak starać się o odszkodowanie komunikacyjne – czyli kto i dlaczego?

Podstawą jest znajomość przepisów prawa, czyli między innym ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych i Kodeksu cywilnego. Poszkodowani w wypadkach mogą składać wniosek do ubezpieczyciela OC tylko wtedy, gdy nie byli sprawcą wypadku. Ponadto jeżeli sprawca nie miał wykupionego obowiązkowej polisy OC lub uciekł z miejsca zdarzenia, roszczenia kieruje się do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Co jednak w sytuacjach, które budzą inne wątpliwości, jak na przykład udział pijanego kierowcy w wypadku, czy potrącenie pieszego gdy ten przebiegał przez jezdnię? Niestety każda sytuacja wymaga odrębnej analizy i nie ma „złotego środka” czy szablonu działania, który powie jak starać się o najwyższe odszkodowanie.

W takich sytuacjach zawsze warto zgłosić się o pomoc do profesjonalnej kancelarii prawnej, która rzetelnie i przede wszystkim fachowo poprowadzi cały proces dochodzenia odszkodowania za Klienta. Pamiętajmy, że warto zrobić to od razu, ponieważ samodzielne starania o odszkodowanie, często niestety nie pozwalają na oszczędności, a przeciwnie wpływają na niskie kwoty należnych roszczeń. Dlaczego tak się dzieje? Otóż w całym procesie dochodzenia odszkodowania bardzo ważna jest kwestia wnikliwej analizy i sytuacji poszkodowanego. Składając wniosek do ubezpieczyciela, często możemy nie uwzględnić tego co ważne i kluczowe dla sprawy. Brak informacji ze strony poszkodowanego, to niestety błąd, którego często nie da się naprawić i zwyczajnie przekłada się na niskie kwoty odszkodowań.

Jak starać się o odszkodowanie OC z firmą Kompensja?

Poszkodowani w wypadkach często mają problem z tym w jaki sposób mają zacząć współpracę z firmą odszkodowawczą, na co zwrócić uwagę, o co pytać, wreszcie kiedy zgłosić się o pomoc. Dla wygody naszych klientów dajemy odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości dzięki bezpłatnej analizie prawnej. Poprzez zgłoszenie telefoniczne, mailowe lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej, klient może przedstawić swoją sprawę, opisać okoliczności wypadku i zapytać o warunki współpracy.

Jak pracujemy?

  • działamy na terenie całego kraju, dlatego obsługujemy sprawy klientów nawet z najmniejszych miejscowości,
  • prowadzimy sprawy o odszkodowania na etapie ugodowym (przed sądowym) oraz na etapie sądowym,
  • kompleksowo i rzetelnie oceniamy rozmiar obrażeń poszkodowanego, jak i szkód, które poniosła osoba poszkodowana,
  • współpracujemy z najlepszymi prawnikami, rzeczoznawcami oraz lekarzami mającymi kilkunastoletnie doświadczenie w orzecznictwie medycznym,
  • bierzemy na siebie całość korespondencji, negocjacji i rozmów z ubezpieczycielem,
  • kontrolujemy terminowość, prawidłowość i całkowity przebieg procesu dochodzenia odszkodowania w prowadzonych przez nas sprawach.

Jak zatem starać się odszkodowanie po wypadku? Zadzwoń do nas, a my zajmiemy się resztą. Uzyskamy dla Ciebie możliwie najwyższą rekompensatę z OC sprawcy i sprawimy, że na nowo odzyskasz spokój ducha i radość dnia codziennego.