Skip to content

Branża odszkodowań powypadkowych w Polsce rozwija się w zastraszającym tempie. Co roku powstają nowe firmy, czy kancelarie prawne które zajmują się dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych. O ile obecność takich podmiotów na rynku nie jest niczym złym, to ilość sprawia, że osobom poszkodowanym ciężko jest wybrać tą, która poprowadzi sprawę kompleksowo, rzetelnie, a w efekcie uzyska wysokie odszkodowanie.

W samym trójmieście takich firm jest ponad 50. Część z nich to oczywiście podmioty, które mają bogate doświadczenie, działają na rynku nie od dziś, a ich obecność znana jest klientom. Duża większość to jednak firmy małe, kilkuosobowe, które powstały stosunkowo niedawno, a ich działalność dopiero co się pojawia. Oczywiście nie można powiedzieć, iż takie firmy nie są rzetelnym podmiotem, który nie zasługuje na współpracę, aczkolwiek część z nich prowadzi praktykę, którą można uznać za budzącą spore wątpliwości.

Odszkodowania komunikacyjne – forum

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii odszkodowawczej? Jak uchronić się przed działaniami nieuczciwych sprzedawców? Poniżej kilka porad i wskazówek, które pomogą poznać i uchronić się przed podpisaniem niekorzystnej umowy.

Pamiętaj, że:

  • zawsze należy uważnie czytać wszelkie umowy oraz dokumenty, które będziesz podpisywał. Jeżeli masz wątpliwości poproś sprzedawcę, agenta odszkodowawczego o papierową wersję umowy, aby w późniejszym czasie móc samodzielnie się z nią zapoznać,
  • sprzedawca ma obowiązek poinformować cię o możliwości odstąpienia od umowy. Jeżeli została zawarta na odległość (przez telefon, internet) lub podpisana u ciebie w domu, w ciągu 14 dni masz możliwość odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny oraz ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Co ważniejsze, jeżeli nie zostałeś poinformowany o możliwości odstąpienia, prawo to wygasa dopiero po upływie 12 miesięcy.
  • przy zawieraniu umowy poza siedzibą przedsiębiorcy powinieneś poprosić sprzedawcę o identyfikator lub pełnomocnictwo potwierdzające, że reprezentuje firmę na którą się powołuje,
  • jeżeli przy zawieraniu umowy zostałeś wprowadzony w błąd możesz uchylić się od skutków umowy, powołując się na art. 84 Kodeksu Cywilnego (wprowadzenie w błąd).

W przypadku wszelkich pytań lub wątpliwości możesz skontaktować się z naszym specjalistą dzwoniąc pod numer + 48 797 670 906 lub wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej kompensja.pl

Nasza Kancelaria zajmuje się uzyskiwaniem zadośćuczynień, odszkodowań i innych świadczeń z każdej z polis. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<