Skip to content

Kto ma prawo do odszkodowania?

Odszkodowanie przysługuje osobie poszkodowanej w wypadku, tzn. takiej, która doznała obrażeń ciała w zdarzeniu drogowym lub uszkodziła w nim pojazd. Odszkodowanie przysługuje także osobom, które w wyniku wypadku komunikacyjnego straciły osobę bliską. W przypadku przestępstw – roszczenie o odszkodowanie przedawnia się po 20 latach od kolizji, natomiast w innych przypadkach okres przedawnienia wynosi 3 lata.

W związku z tym bardzo ważne jest zgłoszenie sprawy w odpowiednim terminie, tym bardziej, że im dalej od wypadku, tym trudniejsze jest przeprowadzenia właściwego postępowania dowodowego, w tym sporządzeniu opisu cierpienia do odszkodowania.

Opis cierpienia do odszkodowania

Uzyskanie jak najwyższego odszkodowania z OC sprawcy wypadku komunikacyjnego możliwe jest po złożeniu właściwego wniosku odszkodowawczego. Na jego treść składa się między innymi opis poniesionej szkody, w którym zawiera się opis poniesionego przez nas cierpienia. Opis cierpienia musi być poparty odpowiednim materiałem dowodowym.

Co powinien zawierać opis cierpienia do odszkodowania?

Opis cierpienia powinien wskazywać na wszystkie negatywne skutki w życiu osoby poszkodowanej, które są bezpośrednio związane z wypadkiem. Szczególnie istotne jest to, aby nie pominąć żadnych szczegółów oraz to, aby nasz opis miał indywidualny charakter, tak jak indywidualny wymiar ma nasze cierpienie. Walcząc o odszkodowanie i sporządzając opis cierpienia – warto zwrócić uwagę zarówno na naszą sytuację psychiczną, jak i materialną. W opisie cierpienia ważne jest m.in. to jak wypadek wpłynął na naszą codzienność.

Pomoc profesjonalnego pełnomocnika

W związku z tym, że dochodzenie odszkodowań jest procesem wymagającym często niezwykle dużego doświadczenia w tym zakresie, coraz więcej osób decyduje się na zgłoszenie swojej sprawy profesjonalnej firmie odszkodowawczej, jaką jest np. Kancelaria Kompensja. Pomoc jaką oferujemy, to m. in. wsparcie w zakresie postępowania dowodowego oraz zawsze indywidualny kontakt z osobą prowadzącą Państwa sprawę. Doradzamy także w kwestii sporządzania opisu cierpienia, które wystąpiło u osoby poszkodowanej w związku z wypadkiem komunikacjnym.

Nasza Kancelaria udziela bezpłatnych porad prawnych osobom poszkodowanym w wypadkach i dochodzeniem dla nich roszczeń ze zdarzeń drogowych. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią odszkodowawczą w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<