Skip to content

Tragiczne wypadki komunikacyjne, przy pracy, w rolnictwie, czy w skutek błędów medycznych często niosą za sobą konieczność stosownej rekompensaty za śmierć bliskiej osoby. Oczywiście nie ma dobra, które w pełni mogłoby naprawić utratę babci w wypadku, jednak instytucja zadośćuczynienia daje szansę na odszkodowania, które stanowi formę naprawy pogorszonej sytuacji życiowej czy finansowej.

ZANIM JEDNAK PRZECZYTASZ, SPRAWDŹ CO MUSISZ WIEDZIEĆ 

Zadośćuczynienie za śmierć babci – kto wypłaci odszkodowanie?

W polskim prawie, wpadki komunikacyjne, przy pracy, czy w rolnictwie co do zasady powinny być rekompensowane z obowiązkowej polisy OC lub ubezpieczenia ZUS. W przypadku śmierci poszkodowanej jedyną przesłanką, która definitywnie wyklucza możliwość uzyskania zadośćuczynienia za śmierć babci, jest wyłączna wina poszkodowanej, która w toku postępowania wyjaśniającego zostanie uznana jako sprawca. W pozostałych okolicznościach najbliższa rodzina może starać się o uzyskanie zadośćuczynienia.

Zadośćuczynienie za śmierć babci – jak wnuk powinien starać się o najwyższą rekompensatę?

Zgodnie z przepisami prawa cywilnego, zadośćuczynienie za śmierć nie należy się tylko osobom z najbliższej rodziny, tj. rodzicom, rodzeństwu, czy współmałżonkom. Wyznacznikiem, który przede wszystkim decyduje o zasadności wypłaty odszkodowania są przede wszystkim relacje, które łączyły poszkodowanego z osobą, która ma zamiar starać się o zadośćuczynienie. W przypadku śmierci babci, wnuk czy wnuczka pod warunkiem wykazania i udowodnienia bliskich relacji ora więzi emocjonalnych, ma prawo na rekompensatę. Jak wspomniano powyżej należy wykazać wszelkie okoliczności, które stanowiłyby o tym, że babcia opiekowała się wnukami, dbała o ich wychowanie, organizowała czas i starała się aby zapewnić wnukom wszystko czego potrzebują, zarówno w aspekcie niematerialnym jak i finansowym. Utrata relacji oraz więzi rodzinnych z babcią jest dla wnuków podstawowym argumentem aby starać się o jak najwyższą rekompensatę od ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

Zadośćuczynienie za śmierć babci – jak zgłosić swoją sprawę do Kopmensja?

Nasza firma od wielu lat zajmuje się dochodzeniem roszczeń powypadkowych. Na co dzień specjalizujemy się w wypadkach drogowych, przy pracy, w rolnictwie, czy wskutek błędów medycznych. Główną siedzibę posiadamy w Gdańsku, natomiast w całej Polsce sieć Punktów Partnerskich oraz przedstawicieli, którzy są w stanie dotrzeć do Klienta nawet w najbardziej odległym punkcie kraju. Dlaczego Klienci zgłaszają się do naszej firmy? Przede wszystkim z uwagi na profesjonalną pomoc specjalistów z branży odszkodowań. W naszym zespole pracują osoby z doświadczeniem, odpowiednim wykształceniem i zaangażowaniem w pomoc w trudnych chwilach, którymi niewątpliwie są wypadki, czy śmierć bliskiej osoby. Ponadto jesteśmy rzetelną firmą, która zawsze działa według zasady: najpierw Twoje odszkodowanie, potem nasze honorarium. Staramy się pomagać wszystkim i nie odrzucać spraw trudnych czy skomplikowanych.

Jeżeli jesteś wnukiem, który stracił w wypadku babcię, zadzwoń do Nas i dowiedz się jak uzyskać najwyższe zadośćuczynienie. Bezpłatnie poradzimy Ci jakie kroki należy podjąć. Zapraszamy również do skorzystania z indywidualnej oferty, którą dla Państwa przygotowaliśmy.

zadośćuczynienie za śmierć babci