Skip to content

Po wypadku drogowym poszkodowani co do zasady mają możliwość starania się o uzyskanie określonych roszczeń odszkodowawczych. Potrąceni piesi, rowerzyści, pasażerowie czy kierowcy pojazdów mają prawo do rekompensaty poniesionej szkody rzeczowej czy osobowej. Odszkodowanie od ubezpieczyciela jest zatem źródłem roszczenia zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia, stosownego odszkodowania (w wypadkach ze skutkiem śmiertelnym), utraconego dochodu, renty, a także naprawy uszkodzonego pojazdu.

Jeżeli w toku postępowania wyjaśniającego okoliczności wypadku, policja lub sąd ustalą sprawcę i bezspornie wskażą poszkodowanych, wówczas odszkodowanie od ubezpieczyciela OC sprawcy należy się wszystkim poszkodowanym uczestnikom wypadku. Czy oprócz zasadności uzyskania roszczeń, ich rodzaju i zasad odpowiedzialności ubezpieczyciela, przepisy mówią w jakich kwotach powinny być przyznawane odszkodowanie?

Odpowiedź niestety nie jest taka prosta. Faktem jest to, iż ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych zawiera odpowiednie sumy gwarancyjne, a Kodeks Cywilny określa, iż powinna to być stosowna i adekwatna do poniesionej szkody kwota odszkodowania, jednak jej ocena i oszacowanie wartości wymaga skomplikowanej i dosyć szczegółowej analizy. Zgodnie z ustawą suma gwarancyjna w ubezpieczeniach OC to:

  • w przypadku szkód na osobie – 5.000.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych,
  • w przypadku szkód w mieniu – 1.000.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych.

Warto zaznaczyć również to, iż każda firma ubezpieczeniowa ma swój własny ustalony proces likwidacji szkód. Przewagą firmy Kompensja jest bardzo duże doświadczenie we współpracy z praktycznie wszystkimi ubezpieczycielami w Polsce, w obsłudze zarówno szkód osobowych jak i rzeczowych. Dodatkowo, codziennie uzupełniamy doświadczenie o nowe sprawy Klientów we wszystkich obszarach, które stanowią ofertę firmy. Kompensja od wielu lat specjalizuje się w profesjonalnej pomocy prawnej w:

  • wypadkach komunikacyjnych, w których szkodę osobową ponieśli uczestnicy, jak również zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym,
  • wypadkach przy pracy,
  • wypadkach w gospodarstwie rolnym, przy żniwach i pracach rolniczych, w zdarzeniach z udziałem pojazdów i maszyn rolniczych.

Realizując z najwyższą starannością sprawy o dochodzenie odszkodowań, wiemy jak rozmawiać z poszczególnymi towarzystwami. Zawsze walczymy do końca, aby już na etapie likwidacyjnym uzyskać najwyższe odszkodowanie od ubezpieczyciela. Oczywiście, jeżeli negocjacje z ubezpieczycielem czy odwołania nie przynoszą zadowalających dl Kancelarii efektów, kierujemy sprawę na drogę sądową. Decyzja o pozwie i procesie przeciwko ubezpieczycielowi, zawsze konsultowana jest z Klientem i do ostatecznej akceptacji przez jego osobę. Proces przeciwko ubezpieczycielowi jest formą uzyskania roszczeń, których towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić. Prawnicy Kancelarii zawsze zakładają ewentualną drogę sądową, więc od początku prowadzenia sprawy wszelka dokumentacja roszczeniowa przygotowywana jest rzetelnie, z należytą starannością i wykluczają jakiekolwiek błędy.

Najwyższe odszkodowanie od ubezpieczyciela po wypadku jest zatem priorytetem w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Kompensja zyskuje coraz więcej opinii zadowolonych Klientów. Poszkodowanym w wypadkach proponujemy prostą i przejrzystą umowę, bez ukrytych kosztów zaliczek na poczet prowadzenia sprawy. Z każdym klientem rozliczamy się na zasadach prowizji, która stanowi zapłatę za pracę Kompensja, dopiero wówczas gdy uzyskamy dla poszkodowanego świadczenia odszkodowawcze.

Dążymy do tego, aby obsługa Klienta zawsze była na bardzo wysokim poziomie, dlatego między innymi dajemy poszkodowanym wiele ścieżek i możliwość kontaktowania się z firmą. Oprócz standardowych kanałów (telefon, mail) uruchomiliśmy czat online, gdzie każdy zainteresowany może zadać pytanie dotyczące prowadzenia przez Kompensja sprawy o odszkodowanie.

Uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela nigdy zatem nie było tak proste. Zadzwoń i uzyskaj bezpłatną poradę prawną i analizę Twojej sprawy +48 797 670 906.