Pomoc w uzyskaniu odszkodowań

Wypłacone w odpowiedniej kwocie odszkodowanie może pomóc zrekompensować poniesione w wyniku wypadku szkody. Trudność w wyegzekwowaniu pieniędzy i konieczność przejścia skomplikowanych procedur skutecznie zniechęcają poszkodowanych w dochodzeniu roszczeń. Dlatego właśnie powstała Kancelaria Kompensja. Świadczymy profesjonalną pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań. Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy reprezentują klientów zarówno przed ubezpieczycielem, jak i sądem. 

Spis treści

Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Oferujemy kompleksową pomoc w odszkodowaniach. Dokładnie analizujemy sprawę i zbieramy niezbędną dokumentację. Szczegółowo ustalamy, jakiego rodzaju świadczenia oraz w jakiej wysokości należą się poszkodowanemu. Dopełniamy wszelkich formalności, dbając również o przestrzeganie ustawowych terminów postępowania. Ustalamy, od kogo należy ubiegać się o uzyskanie odszkodowania, określając odpowiedzialny za dane zdarzenie podmiot oraz jego ubezpieczyciela. Formułujemy w imieniu klienta stosowne roszczenia i prowadzimy negocjacje z zakładem ubezpieczeń, oferując profesjonalną pomoc w odzyskaniu odszkodowania. Ustalamy zakres niezbędnej do prowadzenia sprawy dokumentacji, pomagamy również przy jej uzyskaniu. Kiedy jedynym możliwym sposobem uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela jest skierowanie sprawy na drogę sądową, reprezentujemy klientów przed sądem. Posiadamy zespół specjalistów, którzy świadczą profesjonalną pomoc przy odszkodowaniach na każdym etapie postępowania. Dzięki temu nasi klienci mogą nie tylko oszczędzić czas i pieniądze, ale skupić się także na szybkim powrocie do zdrowia, licząc przy tym na możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania. 

Komu należy się pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

O pomoc w odszkodowaniach ubiegają się najczęściej osoby poszkodowane w wypadku komunikacyjnym. Roszczenia z tego tytułu przysługują wszystkim jego uczestnikom – kierowcom, pasażerom, rowerzystom, pieszym, motocyklistom, pod warunkiem, że nie byli jego sprawcami. Na pomoc w odzyskaniu odszkodowania z tytułu ubezpieczenia może także liczyć rodzina osoby, która wskutek wypadku straciła życie. Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania komunikacyjnego, a także z tytułu wypadku przy pracy oraz w rolnictwie. 

Pomoc w odszkodowaniach powypadkowych dla pasażera

Pasażer sprawcy wypadku również może ubiegać się o uzyskanie odszkodowania, jeśli doznał uszczerbku na zdrowiu. O wysokości takiego świadczenia decyduje wiele czynników. Niezapięte pasy mogą przyczynić się do jego obniżenia. Z kolei brak polisy OC sprawcy wypadku może skutkować regresem ubezpieczenia. W takiej sytuacji kosztami za odszkodowanie, które uzyska pasażer, zostanie obciążony kierowca. Jeżeli byłeś pasażerem i interesuje Cię pomoc prawna po wypadku w zakresie przysługującego Ci odszkodowania, zgłoś się do naszej Kancelarii. 

Pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych dla pieszych

Jeżeli uczestnikami zdarzenia drogowego są kierowca i pieszy, odpowiedzialność kierowcy opiera się wówczas na zasadzie ryzyka. Może on uniknąć odpowiedzialności w przypadku wyłącznej winy pieszego (np. jeśli pieszy był pod wpływem alkoholu i wtargnął na jezdnię, prowadząc tym samym do wypadku), wyłącznej winy osoby trzeciej lub występowania siły wyższej. Świadczymy pomoc prawną w uzyskaniu odszkodowania dla pieszych po wypadkach komunikacyjnych. Zgłoś się do nas – przeanalizujemy sprawę i ustalimy, jakiego rodzaju świadczenia Ci się należą.

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za brak OC

Brak ważnej polisy OC niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje w postaci wysokiej kary oraz regresu ubezpieczeniowego dla właściciela pojazdu. Kiedy sprawca wypadku nie posiada ubezpieczenia OC, obowiązki z tytułu wypłaty należnego odszkodowania przejmuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który obciąża sprawcę kosztami wypłaconych świadczeń. Jeżeli właścicielem pojazdu jest jego pasażer, a nie kierowca, który spowodował wypadek, pomoc w uzyskaniu odszkodowania niestety się nie należy.

Pasażer pojazdu, który nie jest właścicielem pojazdu otrzyma odszkodowanie, a Fundusz Gwarancyjny zwróci się o zwrot tej kwoty do właściciela pojazdu. 

Pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań dla małoletnich

Na pomoc prawną w uzyskaniu odszkodowania może liczyć także osoba małoletnia, która jest traktowana na takich samych zasadach jak dorośli pasażerowie. W takiej sytuacji nieco inny jest jednak sposób uzyskiwania odszkodowania. Osobę małoletnią musi reprezentować rodzic lub opiekun prawny. Zmienia się również termin przedawnienia – nie może upłynąć wcześniej, niż 2 lata od dnia uzyskania przez dziecko pełnoletniości. W Kancelarii Kompensja świadczymy profesjonalną pomoc prawną w uzyskiwaniu odszkodowań dla osób małoletnich.

Kancelaria Kompensja - pomoc w odszkodowaniach dla każdego

Jeżeli nie wiesz, czy jesteś osobą uprawnioną do otrzymania odszkodowania, zgłoś się do naszej Kancelarii. Oferujemy bezpłatne porady prawne oraz profesjonalną pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Zapewniamy kompleksowe wsparcie na terenie całej Polski. Biuro naszej firmy mieści się w Gdańsku, ale nasi doradcy oferują fachową pomoc w uzyskaniu odszkodowania w różnych regionach kraju (m.in. Kraków, Poznań, Warszawa czy Lublin). Jako doświadczona firma pomagająca w uzyskaniu odszkodowania dokładamy wszelkich starań, aby cały proces przebiegł sprawnie, bezproblemowo oraz skutecznie. 

Skontaktuj się z nami

Infolinia
(pn-sb 8.00-20.00)

Biuro Obsługi Klienta
ul. Kartuska 246 (nowy adres)
80-122 Gdańsk

biuro@kompensja.pl
Poniedziałek-Piątek – 8:00-18:00