Skip to content

Uzyskanie zadośćuczynienia po wypadku komunikacyjnym

Zadośćuczynienie jest niezwykle istotnym świadczeniem powypadkowym. Ma ono na celu zrekompensować krzywdę, ból o cierpienie, których doznała osoba poszkodowana na skutek wypadku komunikacyjnego, a także jego następstw. O uzyskanie zadośćuczynienia po wypadku komunikacyjnym mogą starać się także bliscy osoby zmarłej w wyniku tragicznego zdarzenia drogowego.

Kancelaria Kompensja zajmuje się wspieraniem osób w wyżej wymienionych przypadkach, w uzyskaniu zadośćuczynienia po wypadku komunikacyjnym.

W związku, z tym że zadośćuczynienie ma charakter uznaniowy (m. in. brak jest określonej wysokości stawek zadośćuczynienia). Wysokość zadośćuczynienie ustalana jest zawsze indywidualnie, zależnie od okoliczności danej sprawy.

Za czyją śmierć w wypadku mogę uzyskać zadośćuczynienie po wypadku?

O uzyskanie zadośćuczynienia po wypadku komunikacyjnym mają prawo ubiegać się osoby, które należą do kręgu osób bliskich zmarłego (łączyły je ze zmarłym bliskie relacje i więzi).

Wskazana wyżej informacja oznacza, że o takie świadczenie powypadkowe, mają prawo ubiegać się osoby, które z osobą zmarłą łączyły więzy krwi, czyli np.:

  • rodzice,
  • rodzeństwo,
  • dzieci,
  • dziadkowie,
  • wnuki

oraz dalsi krewni, ale również osoby, które podtrzymywały ze zmarłą osobą szczególnie bliskie relacje, czyli np. partnerzy życiowi. Każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie.

Czy warto skorzystać z pomocy Kompensji w uzyskaniu zadośćuczynienia po wypadku?

W związku z tym, że specjaliści Kancelarii Kompensja wielokrotnie reprezentowali naszych klientów w walce o możliwie najwyższe zadośćuczynienie, posiadamy niezbędne doświadczenie w tego typu sprawach, które bardzo często są niezwykle skomplikowane.

Odpowiednie przeprowadzenie postępowania o uzyskanie zadośćuczynienia po wypadku umożliwia niejednokrotnie uzyskanie kwoty świadczenia rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych.

Z naszymi sukcesami zapoznać się można w zakładce  >>NASZE SUKCESY<<, dostępnej na naszej stronie internetowej.

Nasza Kancelaria zajmuje się uzyskiwaniem zadośćuczynień, odszkodowań i innych świadczeń z każdej z polis. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<