Skip to content

Przyczyny urazu

Częstym następstwem wypadku komunikacyjnego jest złamanie kości mostka. Najczęściej przyczyną złamanie jest bezpośredni uraz jak np. uderzenie w kierownicę lub uderzenie wybuchającej w trakcie kolizji poduszki powietrznej. Czasem do urazu dochodzi w wyniku podjętej akcji reanimacyjnej, w czasie ucisku na klatkę piersiową. Niejednokrotnie złamaniu mostka towarzyszy złamanie żeber. Złamanie mostka może mieć charakter izolowany lub przemieszczony.

Mostek to nieparzysta kość o płaskim kształcie znajdująca się w przedniej części klatki piersiowej człowieka. Ponadto mostek wzmocniony jest wytrzymałą błoną, która zapobiega zapadnięciu się mostka w wyniku złamania co również chroni przed przebiciem płuc przez odłamy.

Objawy złamania mostka

Typowym objawem złamania mostka jest ból klatki piersiowej nasilający się pry wdechu, bolesność miejsca urazu oraz zasinienie i obrzęk. Czasem w trakcie oddychania może być słyszalny dźwięk ocierania się o siebie złamanych kości. Niekiedy, szczególnie przy poważnych złamaniach, którym towarzyszą złamania żeber może dojść do problemów z oddychaniem. Leczenie nieprzemieszcoznego złamania mostka jest zachowawcze, natomiast w przypadku złamania  z przemieszczeniem niezbędne jest wykonanie zabiegu operacyjnego

Odszkodowanie za złamanie mostka

Złamanie mostka, szczególnie z przemieszczeniem, jest stanem niebezpiecznym dla zdrowia, a nawet zagrażającym życiu. Gojenie tego typu urazu trwa najczęściej od 8 do 12 tygodni i nawet po zakończeniu leczenia Poszkodowany może odczuwać dolegliwości bólowe. Wysokość zadośćuczynienia jakie przyznawane jest za ten uraz zależne jest w dużej mierze od stanu po zastosowanym leczeniu. Złamanie z przemieszczeniem, po którym utrzymuje się zniekształcenie mostka i przewlekły zespól bólowy pozwala na uzyskanie zadośćuczynienia w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kancelaria Kompensja ma duże doświadczenie w uzyskiwaniu zadośćuczynień w przypadku złamania kości mostka. Profesjonalne doradztwo z naszej strony oraz właściwa reprezentacja Poszkodowanego przed zakładem ubezpieczeń oraz sądem pozwala na uzyskanie maksymalnej możliwej kwoty odszkodowania.