Skip to content

Świadomość odszkodowawcza wśród poszkodowanych systematycznie wzrasta. O ile uczestniczy zdarzeń komunikacyjnych wiedzą coraz więcej o odszkodowaniach, o tyle poszkodowani w miejscach publicznych odpuszczają dochodzenie świadczeń. Mało osób wie, że doznając urazu w miejscu użyteczności publicznej może zawalczyć o wysokie odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Kto wypłaci świadczenia za wypadek w miejscu publicznym?

Pisząc o wypadku w miejscu publicznym warto wyjaśnić co kryje się pod tym pojęciem. Mówiąc o miejscach użyteczności publicznej mamy na myśli m. in. ulice, chodniki, urzędy, banki, parki, sklepy, restauracje. Kto jednak jest odpowiedzialny za wypłatę roszczeń odszkodowawczych? Kiedy poszkodowany posiada ubezpieczenie może zgłosić się do własnego ubezpieczyciela i właśnie od niego uzyskać należne świadczenia. Bardziej problematyczne są sytuacje, kiedy nie mamy własnej polisy ubezpieczeniowej. W takim wypadku poszkodowany musi znaleźć podmiot odpowiadający za stan i bezpieczeństwo danego miejsca użyteczności publicznej. Warto podkreślić, że większość takich miejsc jest ubezpieczona, dlatego podmiotem, który wypłaci odszkodowanie i zadośćuczynienie będzie ubezpieczyciel, u którego kupiono polisę.

Jak postępować, by uzyskać wysokie roszczenia odszkodowawcze?

Bardzo istotną kwestią jest udokumentowanie zdarzenia. Jak tego dokonać? Wystarczy użyć aparatu fotograficznego lub aparatu posiadanego w telefonie komórkowym. Najważniejsze, by fotografie pokazywały miejsce, w którym doszło do wypadku. Jeśli przyczyną była dziura, oblodzenie lub inne niedogodności należy je dokładnie pokazać na zdjęciach. Istotne przy dochodzeniu świadczeń odszkodowawczych są zeznania świadków. Kiedy przechodnie widzieli nasz wypadek postarajmy się uzyskać ich dane osobowe i numery telefonów. W sytuacji, gdy do wypadku doszło w sklepie, restauracji należy niezwłocznie poinformować osobę zarządzającą o zdarzeniu. Przy wypadkach na chodnikach i drogach konieczne będzie zgłoszenie zajścia do urzędu miasta lub gminy. Poszkodowani walcząc o zadośćuczynienie i odszkodowanie muszą dokładnie udokumentować leczenie i koszty z nim związane. Po zdarzeniu należy niezwłocznie udać się do lekarza, który fachowo oceni obrażenia ciała i ukierunkuje poszkodowanego na dalsze leczenie. Kiedy dokumenty są już zgromadzone poszkodowany musi wystąpić do właściwego Towarzystwa Ubezpieczeniowego z wnioskiem odszkodowawczym. W dokumencie tym należy rzetelnie opisać przebieg zdarzenia i jego wpływ na życie, zdrowie poszkodowanego. Podpierając się dokumentami musimy też opisać rokowania na przyszłość.

Wysokie odszkodowanie samodzielnie, a może z pomocą kancelarii odszkodowawczej?

Uzyskanie wysokiego świadczenia zależne jest od naszych umiejętności negocjacyjnych i znajomości prawa. Niestety nagminną praktyką zakładów ubezpieczeń jest rażące zaniżanie świadczeń wypłacanych poszkodowanym. Nie warto narażać się na niskie stawki pieniężne, kancelaria odszkodowawcza w imieniu poszkodowanego uzyskuje nawet o 60% wyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie. Fachowa reprezentacja specjalistów od odszkodowań i prawnika to gwarancja odpowiednio skompletowanej dokumentacji i rzetelnie sporządzonego wniosku o odszkodowanie. Kancelaria odszkodowawcza Kompensja oferuje poszkodowanym kompleksowe wsparcie na każdym etapie prowadzenia sprawy. Jesteśmy skuteczni, a nasi Klienci uzyskują najwyższe roszczenia odszkodowawcze. Nie pobieramy żadnych zaliczek i opłat wstępnych. Rozliczamy się prowizją, dopiero po uzyskaniu odszkodowania! Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej porady prawnej, a nakreślimy Państwu możliwości odszkodowawcze.