Skip to content

Mechanizm powstania urazu

Kość udowa jest najdłuższą i bardzo mocną kością, na której opiera się ciężar niemal całego ciała. Do uszkodzenia tej kości dochodzi najczęściej podczas upadku lub wyniku uderzenia bocznej w trakcie wypadku komunikacyjnego. W przypadku osoby młodej nie cierpiącej na osteoporozę lub inną chorobę osłabiająca strukturę kości siła wymagana by doszło do złamania kości udowej jest bardzo duża, co za tym idzie do tego typu urazów dochodzi podczas naprawdę poważnych wypadków.

Objawy

Pierwszą oznaką złamania kości udowej jest ból pojawiający się już w trakcie zdarzenia, który często promieniuje do pachwiny czy nawet kolana. Ponadto może dojść do zasinienia, zniekształcenia
i tkliwości okolic uszkodzenia oraz niemożności chodzenia. Charakterystyczne jest nasilenie dolegliwości podczas chodzenia. Złamanie kości udowej jest urazem na tyle poważnym i powodującym na tyle silne objawy, że rzadko zdarza się by Poszkodowany nie zgłosił się do lekarza bezpośrednio po urazie. Mimo to uraz ten jest często nazywany ostatnim urazem w życiu gdyż dla ok. 20% poszkodowanych uraz ten kończy się śmiercią.

Złamanie kości udowej a odszkodowanie

Kancelaria Kompensja specjalizuje się w pomocy ofiarom wypadków, których następstwem jest złamanie kości udowej. Prawnik prowadzący szkodę naszego klienta kompleksowo doradza w jaki sposób należy prowadzić leczenia i jaką dokumentację należy uzyskać by zmaksymalizować wysokość kwoty odszkodowania. Przykładem na prowadzenie sprawy, w której doszło do złamania kości udowej jest przypadek poszkodowanego, który doznał złamania kości udowej w następstwie potrącenia przez ciągnik w trakcie prac polowych w gospodarstwie rolnym rodziców. W wyniku profesjonalnego doradztwa wysokość uzyskanego odszkodowania wyniosła 80 tys. zł co dla Poszkodowanego było kwotą satysfakcjonującą i w pełni rekompensującą doznaną krzywdę.