Skip to content

Jak dochodzi do urazu?

Złamanie rzepki może powstać  na skutek urazu bezpośredniego, uderzenia w rzepkę (np. w czasie upadku), co powoduje raczej zmiażdżenie rzepki, bez dużego przemieszczenia ewentualnych odłamów, ale z uszkodzeniem chrząstki. Z kolei wskutek urazu pośredniego, czyli nagłego zgięcia w kolanie przy napiętym mięśniu czworogłowym (np. w czasie zeskoku), rozrywa rzepkę, powodując duże przemieszczenie odłamów.

W zależności od rodzaju złamania rzepki różni się wysokość uszczerbku na zdrowiu Poszkodowanego, metoda zastosowanego leczenia oraz okres rekonwalescencji, a tym samym wysokość odszkodowania.

Szacowana wartość uszczerbku na zdrowiu

O wysokości przyznanego uszczerbku na zdrowiu świadczy zakres ograniczenia ruchomości w stawie kolanowym, im jest mniejszy o każde kolejne pięć stopni tym o 1% zwiększa się uszczerbek na zdrowiu osoby Poszkodowanej.

Zgodnie z praktyką orzeczniczą uszczerbek na zdrowiu może wynieść do kilku procent.

Tym samym odszkodowanie za złamanie rzepki kształtuje się w granicach od 1.000,00 do 10.000,00 zł.

Jak uzyskać najwyższe odszkodowanie

Dla uzyskania jak najbardziej satysfakcjonującej kwoty konieczne jest pozyskanie pełnej dokumentacji medycznej z leczenia wraz z zaznaczeniem wszystkich negatywnych dolegliwości bólowych, udokumentowania czasu i kosztów leczenia i rehabilitacji. Dobrym pomysłem jest opisanie czasu powrotu do zdrowia, z zaznaczeniem okresu w którym była wymagana pomoc osób trzecich.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<