Skip to content

Kiedy i dla kogo należy się odszkodowanie powypadkowe?

Odszkodowania po wypadkach komunikacyjnych wypłacane z OC sprawcy wypadku drogowego należą się wszystkim osobom, które zostały poszkodowane w takim zdarzeniu (kierowcy, motocykliści, piesi, rowerzyści), a w przypadku ich śmierci – osobom ich bliskim. Sytuacja ta dotyczy zarówno osób, które doznały uszczerbku na zdrowiu, jak i tych, które uszkodziły w wypadku komunikacyjnym swój pojazd.

Biorąc pod uwagę to, kiedy miało miejsce zdarzenie – osoba poszkodowana może dochodzić odszkodowania do 3 lat od kolizji (wykroczenia) lub do 20 lat od wypadku (przestępstwa).

Odszkodowania – do kogo się zgłosić?

W przypadku, kiedy zaistniała już sytuacja przez którą zmuszeni jesteśmy do ubiegania się o należne nam odszkodowania – warto zastanowić się  jaki sposób będzie dobry, aby uzyskać należne nam świadczenie.

Pierwszą drogą jest samodzielne dochodzenie roszczeń odszkodowawczych – sposób ten niesie za sobą ryzyko niewłaściwego zebrania odpowiednich dowodów w sprawie, a także narażenie na znaczną ilość formalności, szczególnie w przypadku, gdy spór o odszkodowanie przechodzi na drogę sądową. Ponadto dochodzi znaczna ilość stresu związanego ze sprawą, która dodatkowo wiktymizuje poszkodowanego.

Drugim natomiast rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dobrej firmy odszkodowawczej. Często pomoc profesjonalnego pełnomocnika może spowodować wypłatę kilku albo nawet kilkunastokrotnie wyższego odszkodowania, niż w przypadku samodzielnego jego dochodzenia.

Cechy dobrej firmy odszkodowawczej

Nazwanie konkretnej firmy odszkodowawczej „dobrą” wymaga spełniania przez nią szeregu cech.

Przede wszystkim przed podjęciem sprawy powinna ona być całkowicie bezpłatnie przeanalizowana, aby nakreślić poszkodowanemu możliwości dalszego postępowania w danej sprawie. Ponadto podstawą jest, aby kancelaria odszkodowawcza swoje honorarium pobierała dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Brak opłat wstępnych, czy zaliczek to kolejny element rzetelnego postępowania, jakim powinna się cechować dobra firma odszkodowawcza. Uczciwy pełnomocnik powinien doradzać swojemu klientowi w sprawie właściwego leczenia, czy rehabilitacji, a gdy sprawa dotyczy osób najbiedniejszych, czy mieszkających w trudno dostępnych lokalizacjach zaoferować możliwość dojazdu do klienta.

Wszystkie te połączone cechy to nie tylko gwarancja uczciwości i dobrego poprowadzenia sprawy o odszkodowanie, ale także zapewnienie spokoju dla poszkodowanych, którzy niejednokrotnie zagubieni są pośród dziesiątek różnych firm odszkodowawczych.

Aby dowiedzieć się, jak działa Kancelaria Kompensja, i dlaczego można nazwać ją dobrą firmą odszkodowawczą zapraszamy do zakładki >>JAK DZIAŁAMY<< na naszej stronie internetowej:

Nasza Kancelaria udziela bezpłatnych porad prawnych osobom poszkodowanym w wypadkach i dochodzeniem dla nich roszczeń z wypadków komunikacyjnych. Uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia, odszkodowania i inne świadczenia z każdej z polis. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu z dobrą firmą odszkodowawczą w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<