Skip to content

Rodzaje szkód

W Polsce wciąż mamy do czynienia ze znaczną ilością wypadków komunikacyjnych. Niestety, zdarza się, że kierowcy, pasażerowie, piesi czy rowerzyści ponoszą w nich szkody. Ze względu na rodzaj naruszonego dobra wyróżniamy:

·        szkody osobowe – mówimy o nich w przypadku, gdy osoba poszkodowana doznała, np. uszczerbku na zdrowiu,

·        szkody rzeczowe – mówimy o nich, gdy naruszone dobra mają charakter materialny, np. zniszczenie samochodu.

Działalność kancelarii odszkodowawczych w zakresie szkód rzeczowych

Kancelarie odszkodowawcze takie jak Kancelaria Kompensja zajmują się zazwyczaj obsługą zarówno szkód rzeczowych, jak i osobowych.

Te pierwsze, dotyczące najczęściej uszkodzonych pojazdów (samochody, motocykle, motorowery), Kancelaria Kompensja obsługuje w jednej z dwóch możliwych form współpracy z klientem:

·        dochodzenie większego odszkodowania, niż zaproponował Ubezpieczyciel (walczymy o uzyskanie dopłaty pieniężnej do odszkodowania za wypadek komunikacyjny). Nasze wynagrodzenie w takiej sytuacji stanowi prowizja od uzyskanej dodatkowej kwoty odszkodowania,

·        odkup kosztorysów (zwany także wykupem) – takie działanie kancelarii odszkodowawczej polega na natychmiastowej wypłacie gotówki zaraz po podpisaniu cesji (przelewu) wierzytelności. Klient w takim przypadku otrzymuje pieniądze od razu, natomiast firma odszkodowawcza walczy we własnym zakresie o uzyskanie wyższego odszkodowania z odkupionego kosztorysu naprawy pojazdu.

Którą formę współpracy wybrać – odkup kosztorysu czy dopłatę do odszkodowania?

Należy podkreślić, że zarówno odkup kosztorysów, jak i uzyskiwanie dopłat do odszkodowań mają swoje plusy.

Skupiając się przede wszystkim na odkupie kosztorysów, należy zwrócić uwagę, że osoba która poniosła szkodę rzeczową w wypadku komunikacyjnym otrzymuje pieniądze natychmiast po podpisaniu cesji wierzytelności, tak więc nie musi się martwić o dalszy przebieg sprawy, co po pierwsze ogranicza stres związany z takim postępowaniem, a po drugie ogranicza formalności do minimum. Ponadto, szybkie otrzymanie pieniędzy pozwala często na szybką naprawę pojazdu, co ułatwia powrót do normalnego funkcjonowania zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej.

Nasza Kancelaria zajmuje się uzyskiwaniem zadośćuczynień, odszkodowań i innych świadczeń z każdej z polis. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<