ODSZKODOWANIE ZA NIEKORZYSTANIE Z POJAZDU USZKODZONEGO W WYPADKU DROGOWYM (POSTOJOWE)

Oferta pomocy skierowana jest do przedsiębiorców z branży transportowej i taksówkarskiej. Pomagamy uzyskać należne roszczenia odszkodowawcze od ubezpieczyciela OC sprawcy wypadku za brak możliwości używania uszkodzonego pojazdu służącego do celów zarobkowych.

Podstawa prawna odszkodowania za utracone korzyści to Art. 361 par. 1 i par. 2 Kodeksu Cywilnego.

§ 1. Zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła.

§ 2. W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia umowy, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono.

Uszczerbek majątkowy firmy, która poniosła szkodę może mieć dwojaki charakter:

  • strata rzeczywista – czyli poniesione koszty, związane z zaistniałą szkodą, których poszkodowany nie musiałby ponosić gdyby szkoda nie zaistniała. Są to między innymi koszty naprawy auta (robocizna warsztatu mechanicznego, niezbędne części i elementy konieczne do przywrócenia sprawności technicznej pojazdu itp.) oraz gdy poszkodowany był zmuszony do najmu pojazdu zastępczego – również koszty związane z taką usługą.
  • utracone korzyści (utracony dochód) – jeśli pojazd uszkodzony wskutek wypadku nie mógł generować przychodów w czasie trwania jego naprawy. Szczególnie istotne dla przedsiębiorców używających pojazd do prowadzenia zarobkowej działalności gospodarczej (np. uszkodzenie taksówki powoduje, iż przedsiębiorca na czas naprawy auta nie możliwości generowania przychodu dla swojej firmy).

Dlaczego warto się do Nas zgłosić?

  • jako jedyna kancelaria w Polsce dokonujemy szczegółowych wyliczeń utraconych dochodów przez profesjonalnych księgowych,
  • bogate doświadczenie specjalistów Naszej firmy oraz wysoka jakość usług daje gwarancję sukcesu każdej sprawy której się podejmujemy,
  • nie pobieramy zaliczek ani opłat wstępnych, bezpłatnie analizujemy zasadność starań o odszkodowanie za przestój pojazdu, z klientem rozliczamy się po uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczyciela,
  • załatwiamy wszystkie formalności dotyczące likwidacji szkody (pomagamy udokumentować fakt użytkowania pojazdu do celów zarobkowych, przygotowujemy kosztorysy dotyczące kosztów naprawy auta, analizujemy i oceniamy wysokość utraconego dochodu przedsiębiorcy za czas od dnia zaistnienia zdarzenia do dnia wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela lub też za okres niezdości do pracy).
  • tylko przejrzyste umowy bez ukrytych kosztów.

Obsługujemy zdarzenia, które miały miejsce na terenie całej Unii Europejskiej Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który wskutek uszkodzenia auta ponosi finansowe straty, nie może realizować bieżących zleceń lub naraził się na stratę klientów w związku z utratą narzędzia pracy, którym jest uszkodzone auto, zgłoś się do NAS: zadzwoń + 48 797-670-906, napisz biuro@kompensja.pl lub wypełnij formularz na stronie głównej pozostawiają swoje dane do kontaktu, a oddzwonimy do Ciebie.