Skip to content

Dochodzenie odszkodowania to skomplikowany proces wymagający od poszkodowanego profesjonalnej wiedzy z zakresu prawa, a także posiadania rozbudowanych umiejętności negocjacyjnych. Niestety, praktyka pokazuje, że występowanie samodzielnie o odszkodowanie w większości przypadków skutkuje otrzymaniem zaniżonej rekompensaty lub całkowitą odmową wypłaty roszczeń. Uzyskanie wysokiego odszkodowania jest możliwe, gdy współpracujemy z profesjonalistami. Jak jednak w gąszczu firm wybrać skutecznego partnera? W poniższym artykule prezentujemy cechy dobrej firmy odszkodowawczej.

Skuteczna pomoc prawna to gwarancja wysokiego odszkodowania

Dobra firma odszkodowawcza ma za zadanie świadczyć pomoc poszkodowanym lub ich bliskim w uzyskaniu należnych świadczeń odszkodowawczych. Wyręczając roszczącego w większości czynności prawnych oszczędza poszkodowanemu dużo trudu i stresu związanego z formułowaniem pism, a także prowadzeniem rozmów z ubezpieczycielem. Uzyskując odszkodowanie za śmierć bliskiego lub poważny uszczerbek na zdrowiu warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, gdyż jest to szansa na uzyskanie godnej rekompensaty pieniężnej. Jak jednak wybrać dobrą kancelarię? Oto kilka cennych wskazówek:

  • sposób pozyskiwania klientów – stale rosnąca konkurencja w branży odszkodowawczej sprawia, że niektóre firmy uciekają się do nieuczciwych praktyk. Należy szczególnie uważać na podmioty, które kontaktują się z poszkodowanym bez jego wyraźnej prośby o kontakt lub co gorsza pojawiają się przy jego szpitalnym łóżku. Dane osobowe podlegają ochronie, renomowane kancelarie odszkodowawcze nie nagabują poszkodowanych. Ich rzetelność i skuteczność jest wystarczająca, by Klienci przychodzili do nich sami bez konieczności nękania.
  • referencje – dobra firma odszkodowawcza ma na swoim koncie wiele rzetelnie prowadzonych spraw. Najlepszym dowodem skuteczności kancelarii są pozytywne referencje od byłych Klientów. Przed nawiązaniem współpracy warto zapytać o sukcesy kancelarii. Im będzie ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że i nasza sprawa zostanie poprowadzona w sposób dla nas satysfakcjonujący.
  • doświadczona kadra – doświadczenie i wiedza pracowników firmy odszkodowawczej ma znaczący wpływ na powodzenie naszej sprawy, dlatego przed podpisaniem umowy warto zapytać o kwalifikacje kadry.
  • kontakt z klientem – skuteczna kancelaria traktuje Klienta, jak partnera informując go na bieżąco o postępach w prowadzonej sprawie. Dobra firma odszkodowawcza zawsze konsultuje wszelkie działania i nigdy nie podejmuje wiążących decyzji bez jego zgody. Jeśli kontakt z firmą jest ograniczony już na początku to powinno być ostrzeżenie dla poszkodowanego. W obecnych realiach Klient powinien mieć możliwość kontaktu z kancelaria na różne sposoby m. in. za pośrednictwem poczty elektronicznej, rozmowy telefonicznej, czy kontaktu osobistego.
  • umowa – podpisując umowę z kancelarią odszkodowawczą powinniśmy bez większych problemów zrozumieć wszelkie zapisy pojawiające się w dokumencie. Jeśli umowa jest skonstruowana w zawiły sposób bez wyraźnego określenia kosztów pracy kancelarii to bardzo zły znak. Dobra umowa jest zawsze zrozumiała dla Klienta.
  • rozliczenie za pracę – wynagrodzenie za prowadzenie sprawy w dobrych kancelaria jest ustalane w sposób indywidualny po przeanalizowaniu sprawy. Zazwyczaj doświadczone firmy odszkodowawcze rozliczają się na zasadzie efektu, pobierając prowizję dopiero po pomyślnym rozstrzygnięciu sprawy.

Kancelaria Kompensja już od wielu lat z powodzeniem uzyskuje najwyższe świadczenia odszkodowawcze. Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści wskażą niezobowiązująco i bezpłatnie możliwości, jakie widzimy w Państwa sprawie.