Skip to content

Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych często nie mają wiedzy na temat możliwości oraz sposobu na dochodzenie odszkodowań powypadkowych w związku ze szkodą jaką ponieśli. Powszechnie wiadomo, że polisa auta sprawcy wypadku czy kolizji daje nam szansę na naprawę uszkodzonego pojazdu, czy zwrot kosztów poniesionych nawynajem auta zastępczego. Jeżeli wskutek zdarzenia ponieśliśmy również szkodę osobową, np. złamania, potłuczenia, czy obrażenia wewnętrzne, wówczas z polisy ubezpieczeniowej sprawcy możemy dochodzić odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu. Katalog roszczeń, które można uzyskać po wypadku przedstawiliśmy Państwu TUTAJ.

Co jeśli kierowca, który uderzył w nasze auto nie miał polisy OC, a z kolei my sami nie posiadaliśmy ubezpieczenia AC? Czy jesteśmy skazani na czasochłonny proces cywilny ze sprawcą wypadku, czy co gorsze uszkodzony pojazd musimy naprawić za własne pieniądze? Co z kolei, gdy wypadek niesie za sobą również konsekwencje w postaci obrażeń ciała, długotrwałych rehabilitacji, ogromnych kosztów związanych z leczeniem?

Pamiętajmy, że aby uzyskać odszkodowanie, wcale nie musimy być ubezpieczeni. Również jeżeli sprawca wypadku nie posiadał obowiązkowej polisy OC lub uciekł z miejsca wypadku i jest nieustalony, dochodzenie odszkodowań, jak najbardziej jest możliwe.

W jaki sposób? Otóż w takich sytuacjach, wszystkie świadczenia wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Instytucja, która ma na celu wypłaty odszkodowań dla osób poszkodowanych. Dodatkowo UFG również kontroluje i kara nieubezpieczonych.

Warto zaznaczyć, że dochodzenie swoich należności w przypadku UFG jest równie skomplikowane i czasochłonne jak i walce z każdą inną firmą ubezpieczeniową. Pamiętaj, że nie jesteś sam imoże warto zaufać profesjonalistom?! Proponujemy Ci pomoc w uzyskaniu odszkodowania najwyższego z możliwych. Zadzwoń – TEL: +48 797-670-906 lub napisz wiadomość – biuro@kompensja.pl

dochodzenie odszkodowań powypadkowych