Skip to content

Odszkodowania powypadkowe to temat, o którym napisaliśmy już nie jeden artykuł czy wpis. Radziliśmy jak starać się o odszkodowanie za wypadki komunikacyjne, przy pracy czy wskutek błędów medycznych. Pisaliśmy o przypadkach trudnych i skomplikowanych. Jak uzyskać odszkodowanie za potrącenie pieszego na pasach czy w przypadku śmierci bliskiej osoby.

Niejednokrotnie wspominaliśmy również, iż działamy na terenie całego kraju mimo że firma ma swoją siedzibę w Gdańsku. Dla klientów, którzy na co dzień pracują i mieszkają w trójmieście oferujemy taką samą rzetelną pomoc jak dla osób z innych regionów Polski. Z perspektywy miejsca zamieszkania czy miejsca wypadku nie ma znaczenia czy firma zajmująca się dochodzeniem odszkodowania jest z trójmiasta czy innego regionu Polski. Kontakt kancelarii odszkodowawczej z firmą ubezpieczeniową odbywa się korespondencyjnie lub telefonicznie, a w przypadku procesu sądowego siedziba właściwego sądu jest ustalana zawsze zgodnie z przepisami oraz za akceptacją poszkodowanego.

Dochodzenie odszkodowań – trójmiasto

Obecnie, na trójmiejskim rynku można znaleźć bardzo wiele firm zajmujących się dochodzeniem roszczeń powypadkowych. Z reguły są to kancelarie, które pomagają poszkodowanym w uzyskaniu należnych świadczeń powypadkowych przed ubezpieczycielem lub w procesie sądowym przeciwko Towarzystwu Ubezpieczeniowemu. Wśród trójmiejskich przedsiębiorców mogą znaleźć się też firmy, który specjalizują się tylko w wybranym zakresie szkód powypadkowych. Przy wyborze pełnomocnika warto zweryfikować również to na jakich zasadach oraz w jakim zakresie firma odszkodowawcza reprezentuje poszkodowanego. Jak zatem wybrać firmę, która zajmie się dochodzeniem twojego odszkodowania w trójmieście? Wystarczy, że zidentyfikujesz swoje potrzeby i odpowiesz na kilka prostych pytań.

1. W jakiego rodzaju wypadku zostałeś poszkodowany? Wypadek komunikacyjny, przy pracy, w rolnictwie czy wskutek błędu medycznego?

2. Czy szkoda, której doznałeś to szkoda rzeczowa (np. uszkodzony pojazd), czy szkoda na osobie (uszczerbek na zdrowiu)?

3. Jak duże doświadczenie w zakresie spraw o dochodzenie roszczeń odszkodowawczych ma firma, którą zamierzasz wybrać? Jakim sukcesami może się pochwalić? Czy jest wiarygodna?

Odpowiadając na powyższe pytania poszkodowany ma wstępny obraz tego jakiej firmy w zakresie dochodzenia odszkodowania w trójmieście powinien szukać. Warto również zwrócić uwagę na to czy pełnomocnik zajmie się twoją sprawą kompleksowo. W firmie Kompensja zajmujemy się sprawami poszkodowanych, którzy uczestniczyli w wypadkach komunikacyjnych, przy pracy, w rolnictwie lub doznali uszczerbku na zdrowiu wskutek błędów medycznych. Również pomagamy osobom, które utraciły w wypadkach najbliższych członków rodziny. Ponadto, osobom poszkodowanym zapewniamy:

  • pomoc w ustaleniu odpowiedzialności i zgromadzeniu dokumentacji dowodowej (w tym dokumentacji medycznej ze szpitali, dokumentów z akt Policji, Prokuratur czy Sądów),
  • doradztwo w zakresie uzupełniania dokumentacji o dalsze badania i wizyty u innych specjalistów,
  • przygotowanie projektu wniosku roszczeniowego w zakresie uzyskania zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia, zakupu leków, sprzętu rehabilitacyjnego, wyrównania utraconego dochodu, kosztów opieki osób trzecich, kosztów przejazdów związanych z leczeniem, w przypadku niezdolności do pracy – renty wyrównującej utratę dochodów,
  • reprezentowanie Klienta zarówno w procesie likwidacyjnym (przed ubezpieczycielem) jak również w ewentualnym procesie sądowym przeciwko Towarzystwu Ubezpieczeniowemu.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu i wielu sukcesom jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej skomplikowanym sprawom w zakresie odszkodowań powypadkowych. Naszym klientom gwarantujemy rzetelność i uzyskanie możliwie najwyższych kwot odszkodowań zadośćuczynienia. Zadzwoń po bezpłatną poradę prawną + 48 797 67 906.