Skip to content

Wiele osób poszkodowanych w wypadkach ma dylemat co do starania się uzyskanie odszkodowania za wypadek. Część z nich próbuje to robić samodzielnie, niektórzy szukają pomocy u znajomego prawnika, pozostali zlecają swoją sprawę profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej. Problem z podjęciem takiej decyzji zazwyczaj nie jest trudny. Poszkodowani mają bardzo szeroki wybór firm lokalnych, ogólnopolskich, konkurencja jest naprawdę duża. Co jednak najczęściej spędza sen z powiek poszkodowanym? Czy firmy odszkodowania powypadkowe uzyskają w takiej kwocie, która w pełni zrekompensuje moją krzywdę oraz cierpienie?! Strach przed powierzeniem swojej sprawy firmie niedoświadczonej oraz nierzetelnej jest jak najbardziej uzasadnione. Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych nie jest sprawą ani łatwą ani taką, którą powinni zajmować się sami poszkodowani.

Przepisy prawa, które dają możliwość uzyskania rekompensaty za wypadek to między innymi Kodeks Cywilny, przepisy ruchu drogowego, ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych i wiele innych. Zatem naszą sprawą powinna zajmować się nie tyle osoba z kierunkowym wykształceniem prawniczym, ale przede wszystkim osoba która dysponuje wiedzą specjalistyczną. Doświadczenie firmy, która reprezentuje klienta w uzyskaniu odszkodowania musi być spora. Postępowanie przed ubezpieczyciel nie zawsze daje efekt wypłat należnych odszkodowań w kwotach adekwatnych do poniesionej krzywdy, dlatego koniecznym jest aby firma odszkodowawcza realizowała uzyskiwanie odszkodowań również na drodze sądowej. Proces cywilny wymaga również doświadczenia i ogromnego zaangażowania pełnomocnika. Kwoty, które zasądzają Sądy są bowiem niejednokrotnie kilka lub kilkukrotnie wyższe od tych które wypłaca ubezpieczyciel. Dla dobra Klienta firma powinna przygotować plan działania oraz strategię, która w efekcie przyniesie klientowi pełną rekompensatę za poniesioną szkodę osobową oraz rzeczową.

Kwestią równie ważną jest dodatkowo sprecyzowanie roszczeń, o które może się starać poszkodowany. W zdarzeniach, w których podmiotem odpowiedzialnym do wypłaty rekompensaty za poniesioną szkodę jest ubezpieczyciel OC sprawcy wypadku, katalog roszczeń jest bardzo szeroki. Pełnomocnik powinien szczegółowo przeanalizować zgłaszaną sprawę przede wszystkim pod kątem tego jakie roszczenia poszkodowany powinien otrzymać oraz w jakich kwotach. Osoby poszkodowane w wypadkach, którymi zajmuje się Nasza firma, mogą otrzymać:

  • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji,
  • zadośćuczynienie za doznaną krzywdę,
  • zwrot kosztów pogrzebu (w przypadku wypadków śmiertelnych),
  • utracony dochód,
  • rentę,
  • tzw. odszkodowanie postojowe oraz
  • odszkodowanie za uszkodzony pojazd.

W naszej firmie każdą sprawę badamy wnikliwie pod kątem zasadności uzyskania odszkodowania oraz wyeliminowania ryzyka niepowodzenia. Dzięki temu współpraca z Naszą firmą daje klientowi poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję, że nie poniesie on żadnych kosztów przed podjęciem decyzji o wyborze Naszej Kancelarii. Rozliczenia z Klientem następują dopiero po uzyskaniu odszkodowania i stanowią one ustaloną wcześniej procentową prowizję. Wzór umowy jest prosty, bez skomplikowanych zapisów, przejrzysty, nie ma w nim również żadnych sformułować, które mogłyby działać na niekorzyść klienta.

Dla wszystkich osób poszkodowanych uruchomiliśmy sieć przedstawicielstw, które działają w całej Polsce. Analiza prawna sprawy może przebiegać telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej i jest całkowicie bezpłatna. Jeżeli klient decyduje się na współpracę, każdą sprawę o dochodzenie roszczeń odszkodowawczych od początku do końca prowadzi prawnik, który jednocześnie jest opiekunem klienta. Sprawy których się podejmujemy to pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, przy pracy, w rolnictwie oraz poszkodowanym wskutek błędów medycznych. Jeżeli masz problem z ubezpieczycielem, ponieważ nie wypłacił Ci należnej rekompensaty za wypadek, Twoje odszkodowanie jest zaniżone lub nie masz pewności czy rekompensata za wypadek się Tobie należy, zadzwoń do NAS.

Autor: Przemysław Ziółkowski