Skip to content

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

Odszkodowanie to rekompensata powstałej w wyniku konkretnego zdarzenia szkody. Odszkodowania wypłacane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe, z usług, których my lub nasi bliscy korzystamy w momencie powstania szkody lub towarzystwa ubezpieczeniowe, z usług których korzystają w momencie spowodowania szkody – na skutek której my lub nasi bliscy zostaliśmy poszkodowani – jej sprawcy.

Jeśli, więc masz wykupioną polisę w towarzystwie Y i złamiesz nogę, bez udziału osób trzecich to towarzystwo Y powinno wypłacić Ci odszkodowanie, jeśli oczywiście wynika to z warunków umowy.

Jeśli jednak złamiesz nogę w wyniku cudzego działania, to wówczas odszkodowanie powinna wypłacić Ci firma, z usług której korzysta sprawca czyli np. X. Jeśli jednak sprawca nie miał w momencie zdarzenia wykupionej polisy, to po odszkodowanie możesz się jedynie zgłosić na drodze powództwa cywilnego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę, to trafiłeś idealnie, ponieważ w tym artykule postaramy się wytłumaczyć, na jakich zasadach i w jakich kwotach przyznawane są odszkodowania za tego typu uszczerbek na zdrowiu.

Spis treści

Świadczenia, jakie można uzyskać po złamaniu nogi w wypadku

Rodzaj świadczenia zależy de facto od tego jak skomplikowane jest Twoje złamanie i jaki wpływ ma to na Twoje życie. Możesz, jak wspomnieliśmy, ubiegać się o odszkodowanie z własnej polisy (NNW), jeśli zgodnie z warunkami zawartej z towarzystwem umowy jest to możliwe lub jeśli sprawca wypadku, w którym zostałeś poszkodowany jest ubezpieczony, możesz starać się o odszkodowanie z OC sprawcy za poniesione wskutek wypadku straty materialne, czyli np. koszty leczenia w tym leki, rehabilitację, dojazdy do placówek medycznych oraz inne w pełni uzasadnione koszty, które poniosłeś przez wyrządzoną szkodę.

Za złamanie nogi przyznawane jest również zadośćuczynienie, które zazwyczaj jest wyższe od kwoty samego odszkodowania. Jest to świadczenie mające na celu zrekompensowanie poniesionych krzywd.

W przypadku kiedy w pracy zawodowej wymagana jest Twoja sprawność ruchowa, którą przy złamaniu nogi tracisz to najprawdopodobniej będzie Ci przysługiwała renta od ZUSu, która to niestety będzie raczej zdecydowanie niższa, niż Twoje zarobki sprzed wypadku może to być przyczyną przyznania Ci renty wyrównawczej z OC sprawcy – mającej za zadanie wyrównanie kwoty renty do poziomu Twojej pensji.

Uzyskanie świadczenia za złamaną nogę

Nikogo nie zdziwi fakt, że każdy chce uzyskać jak najwyższe odszkodowanie czy to z ubezpieczenia NNW, czy z OC sprawcy. Ważne jest, by przed przystąpieniem do procesu odszkodowawczego zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty, które przybliżą nas do osiągnięcia sukcesu, czyli wypłaty odszkodowania – co wbrew pozorom nie jest takie proste, szczególnie jeśli robimy to po raz pierwszy i nie wiemy, czego dokładnie oczekuje i ma prawo wymagać od nas ubezpieczyciel. Bez właściwego przygotowania i odpowiedniej wiedzy nikomu nie będzie łatwo mierzyć się z towarzystwem ubezpieczeniowym, które ma sztab wyspecjalizowanych prawników, którzy tylko szukają możliwości zaczepienia, by wydać odmowną decyzję w Twojej sprawie. Każdy broni swoich interesów i to jest normalne, dlatego pamiętaj, że możesz skorzystać z pomocy fachowców takich jak Kancelaria Kompensja, którzy przeprowadzą cały proces na podstawie uzyskanego od Ciebie pełnomocnictwa i dołożą wszelkich starań, by Twoje odszkodowanie za złamaną nogę było jak najwyższe.

Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 797 670 906 lub wyślij zgłoszenie z pełną dokumentacją medyczną i umową polisy na adres e-mail szkody@kompensja.pl, a my dokonamy bezpłatnej analizy i poinformujemy Cię czy i na jaki procent możemy poprowadzić Twoją sprawę.

Nie pobieramy opłat wstępnych, pracujemy jedynie na prowizji od sukcesu, czyli od wygranej sprawy. Nasza wiedza i doświadczenie pomogą w uzyskaniu najwyższych świadczeń w trakcie negocjacji z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

Zanim do tego przejdziemy na wszelki wypadek wytłumaczymy czym jest złamanie nogi – to potoczna nazwa przerwania ciągłości kończyny dolnej. Brzmi bardziej medycznie, ale takie terminy mogą być używane w warunkach zawartej polisy, dlatego lepiej byś wiedział jak je odczytywać.

Przejdźmy teraz do konkretów, czyli ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę. Takie odszkodowanie zawiera zwrot poniesionych kosztów i zadośćuczynienie. Wysokość zwrotu kosztów jest uwarunkowana kwotami widniejącymi na rachunkach związanych z poniesionymi kosztami leczenia, ale tutaj warto pamiętać, że ubezpieczyciel nie każdy wydatek może uznać za konieczny, mimo tego, że dla Ciebie był on nieunikniony i oczywisty. Warto więc zwrócić uwagę na dokumentację i pełną argumentację poniesionych wydatków, ale tu z pomocą możemy przyjść Ci my, którzy znamy się na tym doskonale.

Wysokość zadośćuczynienia jest zależna od kilku zmiennych, do których zalicza się:

  • wartość uszczerbku na zdrowiu (może on być długotrwały lub stały);
  • status materialny oraz rodzinny osoby poszkodowanej w związku ze skutkami wypadku;
  • czas trwania negatywnych skutków wypadku;
  • długotrwałość choroby.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu wciąż nie wiesz czy Tobie lub bliskiej Ci osobie należy się odszkodowanie za złamanie nogi możesz skontaktować się z Kancelaria Kompensja pod numerem telefonu 797 670 906 lub wysłać komplet dokumentów medycznych wraz z kopią umowy od ubezpieczyciela na nasz adres e-mail szkody@kompensja.pl, a my pomożemy w ustaleniu tego faktu lub prowadzimy cały proces uzyskania odszkodowania za Ciebie.

Skontaktuj się z nami

Infolinia
(pn-sb 8.00-20.00)

Biuro Obsługi Klienta
ul. Kartuska 246 (nowy adres)
80-122 Gdańsk

biuro@kompensja.pl
Poniedziałek-Piątek – 8:00-18:00