Skip to content

Odszkodowania za wypadek komunikacyjny to niejednokrotnie dla osoby poszkodowanej lub rodziny ofiary tragicznego zdarzenia bezcenna pomoc finansowa. Osobie poszkodowanej pozwala na dalsze leczenie i powrót do zdrowia, natomiast najbliższej rodzinie ofiary wypadku naprawić i zrekompensować pogorszoną sytuację życiową. Kompensja w swojej działalności reprezentuje swoich klientów w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych zarówno w postępowaniu likwidacyjnym przed ubezpieczycielem, jak i w procesie cywilnym przeciwko Towarzystwu Ubezpieczeniowemu. Poniżej opisy spraw Naszych klientów poszkodowanych po wypadkach komunikacyjnych. Sytuacje w jakich znaleźli się najbliżsi ofiar tragicznych zdarzeń, w jaki sposób Nasza Kancelaria pomogła uzyskać należne świadczenia oraz jakim wsparciem i pomocą dzielimy się z wszystkimi Naszymi Klientami.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty – wypadek z roku 2013

26.08.2013 Pan Jan rozpoczynał nowy tydzień pracy. Jak co dzień dojeżdżał do swojej firmy rowerem do sąsiedniej miejscowości. Około godziny 07.30 na łuku drogi jadący z naprzeciwka kierowca Audi nie dostosował prędkości do warunków jazdy, zjechał na przeciwległy pas , wskutek czego potrącił jadącego z naprzeciwka rowerzystę. Pan Jan wskutek wypadku doznał rozległych obrażeń wewnętrznych oraz licznych złamań. Mimo szybkiej rekcji kierowcy i przyjazdu na miejsce zdarzenia służb medycznych, 40 letni poszkodowany zmarł w drodze do szpitala. Informacja o śmiertelnym wypadku Pana Jana, dla jego żony oraz trójki dzieci była traumą i informacją, z którą do dnia dzisiejszego nie mogą się pogodzić. Pan Jan jako głowa rodziny utrzymywał finansowo żonę jak i trójkę małoletnich dzieci. Uczestniczył z żoną w wychowaniu potomstwa, był pomocą w codziennych obowiązkach, wspierał rodzinę w trudnych sytuacjach. Kancelaria Kompensja reprezentowała żonę oraz trójkę dzieci przed ubezpieczycielem OC sprawcy wypadku. W tokupostępowania likwidacyjnego uzyskaliśmy następujące kwoty odszkodowania za wypadek z OC sprawcy:

  • dla małżonki – 80.000 zł zadośćuczynienia + 40.000 zł stosownego odszkodowania za wypadek + koszty pogrzebu + renta alimentacyjna, w dalszym postępowaniu sprawa skierowana do Sądu.
  • dla małoletnich dzieci – po 40.000 zł zadośćuczynienia + po 25.000 zł stosownego odszkodowania za wypadek + renta alimentacyjna, w dalszym postępowaniu sprawa skierowana do Sądu.

Wypadek z roku 2014 – odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu dla pasażera

Późnym popołudniem Pani Małgorzata wracała ze znajomym do rodzinnej miejscowości, wskutek nadmiernej prędkości kierowca osobowego Fiata wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Poszkodowana pasażerka doznała złamania ręki, kilku żeber oraz ogólnych potłuczeń ciała. Wskutek obrażeń po wypadku konieczny był kilku tygodniowy pobyt w szpitalu oraz długotrwała rehabilitacja. Pani Małgorzata jest osobą młodą, aktywną zawodowo dla której wypadek był przyczyną znacznego pogorszenia sytuacji życiowej. W czasie leczenia oraz rehabilitacji nie mogła pracować i przebywała na zwolnieniu lekarskim. Sprawą Pani Małgorzaty zajęliśmy się w czasie kiedy leczenie było już zakończone. Wystąpiliśmy do ubezpieczyciela pojazdu o odszkodowanie za wypadek. Wskutek naszych działań Pani Małgorzata otrzymała:

  • 55.000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i cierpienie, 7.000 zł zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji oraz 3.000 zł utraconego dochodu.

Wypadek z roku 2015 – odszkodowanie za uszkodzony pojazd i drobne obrażenia ciała

Pan Mariusz w trakcie jazdy autem został poszkodowany wskutek zderzenia jego pojazdu z samochodem innego kierowcy. Sprawca wypadku, nie zachował należytej ostrożności i wskutek nie uwagi uderzył w tył pojazdu Pana Mariusza. Na miejscu zdarzenia pojawiła się Policja i karetka pogotowia. Poszkodowany oprócz szkody rzeczowej w postaci uszkodzenia auta, doznał dodatkowo drobnych obrażeń ciała w tym niegroźny uraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Poszkodowany krótko po wypadku zgłosił się do Naszej Kancelarii o pomoc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek z OC sprawcy. Wskutek naszych działań, w postępowaniu likwidacyjny uzyskaliśmy:

  • 7.000 zł za koszty naprawy pojazdu oraz 6.000 zł odszkodowania za poniesione koszty leczenia oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz cierpienie.

Te i więcej spraw naszych klientów potwierdzają regułę, iż skuteczność naszej firmy jest niepodważalna. Jeżeli zastanawiasz się czy Tobie również będziemy mogli pomóc w uzyskaniu należnego odszkodowania, zadzwoń po bezpłatną analizę. W zakładce KONTAKT znajdź region z którego pochodzisz i porozmawiaj z Naszym specjalistą.