Skip to content

Powypadkowe odszkodowanie za śmierć przysługuje najbliższej rodzinie

Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych odszkodowanie powypadkowe za śmierć bliskiego członka rodziny wypłacane jest z polisy OC sprawcy wypadku. Nie ma znaczenia czy poszkodowany był pieszym, rowerzystą, pasażerem, czy kierowcą pojazdu. Odszkodowanie za śmierć matki otrzymają zatem osoby, które łączyły z poszkodowaną biskie relacje rodzinne i silne więzi emocjonalne, tj.:

  • mąż / konkubent,
  • dzieci, również dzieci przyjęte na wychowanie,
  • rodzeństwo,
  • rodzice.

Warto zaznaczyć, iż roszczenia dla osób z kręgu uprawnionych, są roszczeniami indywidualnymi, a możliwość ich uzyskania w dużej mierze zależy od indywidulanych relacji rodzinnych, które łączyły je z osobą poszkodowaną.

Pomoc firmy Kompensja szansą na najwyższe odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej 

Specjalistyczna pomoc prawna, doświadczenie i rzetelność to kluczowe czynniki przy prowadzeniu spraw o uzyskanie odszkodowania za śmierć osoby bliskiej w wypadku. Kompensja w swoich działaniach zawsze stawia priorytet na uzyskanie roszczeń dla rodziny poszkodowanego, które w pełni zrekompensują poniesioną stratę, cierpienie i krzywdę Naszych klientów. Zadośćuczynienie za śmierć matki powinno stanowić nie tylko kwotę, która zrekompensuje pogorszoną sytuację materialną, ale głównie niewątpliwie pogorszoną sytuację życiową.

odszkodowanie za śmierć matki

Dlaczego warto się do NAS zgłosić?

Misją firmy Kompensja jest pomoc osobom poszkodowanym w uzyskaniu maksymalnych kwot odszkodowań. W każdym zdarzeniu odszkodowanie po śmierci matki daje najbliższym członkom rodziny szansę na rekompensatę pogorszonej sytuacji życiowej. Indywidualne podejście do klienta oraz wyspecjalizowana pomoc prawna, którą gwarantujemy, daje szansę na to aby odszkodowanie powypadkowe za śmierć matki stanowiło godną i w możliwie jak najwyższych kwotach naprawę za poniesiony ból, cierpienie i krzywdę po stracicie bliskiej osoby.

Naszych Klientów reprezentujemy zarówno w postępowaniu likwidacyjnym (przed ubezpieczycielem) jak również w postępowaniu sądowym (w procesie cywilnym), w którym reprezentuje Państwa Radca Prawny. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych ani zaliczek, na etapie analizy sprawy gwarantujemy bezpłatne doradztwo prawne. Zadzwoń do Nas, a przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę pomocy w uzyskaniu odszkodowania.

Jeżeli straciłeś w wypadku bliską Ci osobę, zgłoś się do nas a bezpłatnie poradzimy Ci jakie kroki należy podjąć. Zapraszamy również do skorzystania z indywidualnej oferty, którą dla Państwa przygotowaliśmy.

najwyższe odszkodowanie powypadkowe