Skip to content

Śmierć dziecka w wypadku drogowym ton najgorsza tragedia jaka może spotkać rodziców. Często prowadzi ona do pogłębiających się problemów emocjonalnych. Z tytułu śmiertelnego wypadku osobom z najbliższej przysługują jednak określone roszczenia odszkodowawcze, które stanową próbę zadośćuczynienia im za ogromną krzywdę, jakiej doznali.

ZANIM JEDNAK PRZECZYTASZ, SPRAWDŹ CO MUSISZ WIEDZIEĆ 

Straty moralne i finansowe

W świetle prawa, osoby uprawnione do uzyskania odszkodowania za śmierć dziecka to rodzice oraz rodzeństwo. Rekompensatą za poniesiony ból oraz cierpienie po stracie najbliższej osoby jest zadośćuczynienie. Dodatkowo, jeśli zmarła osoba wspierała finansowo swoich najbliższych, strata którą ponieśli dotyka również ich sytuacji materialnej.  W zależności od bliskości wzajemnych relacji i indywidualnej sytuacji życiowej rodziny, kształtują się kwoty roszeń odszkodowawczych.

Co jest brane pod uwagę?

Wysokość odszkodowania powypadkowego za śmierć dziecka zawsze powinno oceniać się po wnikliwej analizie wzajemnych relacji, które łączyły ofiarę wypadku z osobą uprawnioną do uzyskania odszkodowania. W wielu przypadkach gdy te relacje były bliskie, a więzi emocjonalne z rodzeństwem bardzo silne,  wielkość zadośćuczynienia może wahać się w kwotach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rodzina osoby poszkodowanej może we własnym imieniu wystąpić o wypłatę odszkodowania za śmierć dziecka w wypadku lub skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy pomagającej uzyskać należne roszczenia. Firma Kompensja od lat zajmuje się pomocą osobom poszkodowanych  we wszelkiego rodzaju zdarzeniach losowych.Dochodzenie odszkodowań, to specjalność firmy, na którą dajemy gwarancję skuteczności. Zadzwoń i zgłoś swoją sprawę.

Jeżeli straciłeś w wypadku bliską Ci osobę, zgłoś się do nas a bezpłatnie poradzimy Ci jakie kroki należy podjąć. Zapraszamy również do skorzystania z indywidualnej oferty, którą dla Państwa przygotowaliśmy.

najwyższe odszkodowanie powypadkowe