Skip to content

Odszkodowanie za złamanie ręki z przemieszczeniem

Złamanie ręki z przemieszczeniem to typ urazu kości, przy którym dochodzi do przerwania ciągłości tkanki kostnej w obrębie ręki, a fragmenty złamanej kości nie zachowują swojego prawidłowego położenia względem siebie. W rezultacie, końce kości są przesunięte i nie układają się prawidłowo, co wymaga medycznej interwencji, aby przywrócić kości do odpowiedniego ustawienia i zapewnić prawidłowe zrośnięcie.

Ten bardzo poważny uraz może mieć długotrwałe konsekwencje, zarówno te zdrowotne, jak i finansowe, które z kolei mogą przełożyć się na zdrowie psychiczne. Towarzyszy mu na ogół niestabilność w i konieczność zastosowania leczenia operacyjnego. Faza immobilizacji trwa zwykle od 4 do 8 tygodni, w zależności od lokalizacji złamania i szybkości gojenia. Natomiast pełne wyzdrowienie i powrót do codziennych aktywności lub sportu mogą zajmować od kilku miesięcy do roku, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Czas ten jest niezbędny na całkowite zrośnięcie kości, odzyskanie pełnej funkcjonalności i zapewnienie stabilności mechanicznej.

Spis treści

Mechanizm powstawania złamania z przemieszczeniem i objawy

Złamanie z przemieszczeniem powstaje wskutek działania siły bezpośredniej na kość (np. uderzenie w rękę twardym przedmiotem) lub pośredniej (na przykład, upadek na wyciągniętą rękę może spowodować złamanie nadgarstka lub ramienia z przemieszczeniem). Przemieszczenie może być minimalne (fragmenty kości są blisko siebie) lub znaczne (duża przestrzeń między fragmentami kości, obrót fragmentów względem siebie, itp.).

 • Objawy

  Objawami złamania z przemieszczeniem są: silny ból, widoczna deformacja, obrzęk i zasinienie, utrata funkcji kończyny, nienaturalna ruchomość, ciepłota ciała i tkliwość. W przypadku podejrzenia złamania z przemieszczeniem, niezbędna jest natychmiastowa pomoc medyczna. Diagnostyka zwykle obejmuje wykonanie zdjęć rentgenowskich, aby potwierdzić obecność i charakter złamania oraz zaplanować odpowiednie leczenie.

Odszkodowanie w przypadku złamania ręki z przemieszczeniem. Przewodnik

Celem odszkodowania jest zrekompensowanie poszkodowanemu kosztów leczenia, rehabilitacji oraz ewentualnej czasowej niezdolność do pracy. Jest to bardzo często wsparcie finansowe, które może znacząco przyczynić się do przyspieszenia powrotu do zdrowia i normalnego funkcjonowania.
 • Rodzaje złamań ręki i ich wpływ na wysokość odszkodowania

  Medycyna rozróżnia rodzaje złamań, takie jak złamanie śródręcza, palców, nadgarstka, czy też złamanie z przemieszczeniem. Każdy z tych rodzajów urazów może być traktowany inaczej przez ubezpieczyciela, co wpływa na wysokość otrzymywanego odszkodowania.
 • Wysokość odszkodowania za złamaną rękę

  Złamanie ręki z przemieszczeniem może skutkować odszkodowaniami w wysokości od 1000 złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a w skrajnych przypadkach, gdy potrzebna jest operacja i długotrwała rehabilitacja, kwoty mogą być znacznie wyższe. Jeśli, więc zgłasza się do nas klient z zapytaniem: Ile odszkodowania za złamaną rękę z przemieszczeniem mogę dostać?, odpowiadamy – To zależy od wielu czynników.
 • Czynniki wpływające na kwotę odszkodowania

  Wysokość odszkodowania zależy od różnych czynników, w tym od rodzaju i skali urazu, sumy ubezpieczenia, zakresu polisy, a także od indywidualnych okoliczności związanych z wypadkiem i jego skutkami. Ręka to jedna z podstawowych kończyn wpływających na ludzkie zdolności manualne, co oznacza, że jej sprawność przekłada się praktycznie na każdy aspekt życia człowieka.

Proces ubiegania się o odszkodowanie

Jeżeli planujesz ubiegać się o odszkodowanie w przypadku złamania ręki z przemieszczeniem, nie zastanawiaj się: Ile odszkodowania należy mi się za złamaną rękę z przemieszczeniem, tylko zacznij działać jak najprędzej. Nie czekaj na zakończenie leczenia i najlepiej skorzystaj z porady kancelarii, która pomoże w odpowiednim złożeniu dokumentów do ubezpieczyciela. Jeżeli potrzebujesz takiej konsultacji, możesz zadzwonić pod numer 797 670 906, by skontaktować się z ekspertami Kancelarii Kompensja, którzy odpowiedzą na Twoje pytania lub zaoferują pomoc w poprowadzeniu sprawy za Ciebie. Jeśli jednak chcesz działać na własną rękę, przed złożeniem wniosku o odszkodowanie dokładnie przeczytaj warunki umowy ubezpieczeniowej i przygotuj niezbędne dokumenty, które będą wymagane w procesie ubiegania się o świadczenie. Listę tych dokumentów uzyskasz od ubezpieczyciela.
 • Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty?

  Istnieją okoliczności, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, na przykład jeśli uraz został spowodowany podczas prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub w wyniku udziału w bójkach. Jeśli jednak nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela, możesz poprosić nas o pomoc w zweryfikowaniu jej słuszności.

Ile odszkodowania za złamaną rękę z przemieszczeniem? Podsumowanie

Warto wspomnieć, iż wysokość odszkodowania za złamaną rękę z przemieszczeniem zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju urazu, zakresu polisy ubezpieczeniowej i indywidualnych okoliczności zdarzenia. Proces ubiegania się o odszkodowanie wymaga przygotowania i zrozumienia warunków umowy ubezpieczeniowej. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia może mieć kluczowe znaczenie w zapewnieniu wsparcia finansowego i bezpieczeństwa w przypadku nieprzewidzianych wypadków.

FAQ

Kiedy należy zgłosić roszczenie dotyczące złamania ręki z przemieszczeniem?

Kluczowe znaczenie ma czas zgłoszenia szkody na osobie. W momencie pojawienia się złamania, zgłoszenie szkody osobowej powinno nastąpić w możliwie najszybszym okresie czasu od wypadku. Wtedy bowiem występuje najwyższy uszczerbek na zdrowiu. Adekwatnie do tego nastąpi wypłata świadczenia w zadowalającej kwocie. Oczekiwanie na zakończenie procesu leczenia nie sprzyja wypłacie, wręcz przeciwnie. Może spowodować, iż ulegnie ona zmniejszeniu. Rekonwalescencja i powrót do zdrowia powodują obniżenie uszczerbku na zdrowiu, a przy tym obniżenie wypłaty świadczenia.

Co należy zrobić, jeżeli w trakcie procesu leczenia pojawiają się powikłania i jaki mają one wpływ na wypłatę świadczenia w przyszłości?

Najczęstsze z nich to pourazowa deformacja kostna, zaburzenia zrostu kostnego, niedowłady nerwów. Obecność takich powikłań wpływała na konieczność zmiany postępowania leczniczego i zmniejsza szansę odzyskania pełnej sprawności kończyny górnej. Wykluczenie wspominanych powikłań związanych z gojeniem, polega na unikaniu nadmiernego oszczędzania kończyny, niepotrzebnego bandażowania czy utrzymywania kończyny na temblaku.

Co można zyskać, korzystając z usług kancelarii prawnej specjalizującej się w odszkodowaniach?

W celu zobrazowania w jakim zakresie Towarzystwa dokonują wypłat świadczeń należy wskazać przykład Poszkodowanego, który na skutek złamania kości ręki z przemieszczeniem i złego zrostu cierpi na przewlekłe dolegliwości bólowe i poważne ograniczenie ruchomości. Początkowo Towarzystwo zajmujące się postępowaniem likwidacyjnym bagatelizowało uraz, twierdząc, że jest to zwyczajne złamanie, w którym nie wystąpiły żadne powikłania. Stan zdrowia Poszkodowanego nie ulegał jednak poprawie. Wymagał on specjalistycznego leczenia ortopedycznego i zaawansowanej fizjoterapii. Podczas specjalistach konsultacji odnotowano występowanie powikłań (ręka była krzywo zrośnięta) lekarskich. Dzięki sugestiom ze strony specjalistów działających w Kompensja sp. z o. o. Poszkodowanemu powołano naoczną komisją lekarską z lekarzem działającym z ramienia Towarzystwa i orzeczono występowanie dodatkowego uszczerbku na zdrowiu, co miało wpływ na wysokość dopłaty świadczenia w wysokości 24 000 zł (przy początkowej wypłacie 3 500 zł), a w konsekwencji mającego przeważający wpływ na wysokość kwoty ugody, z czego Poszkodowany był bardzo usatysfakcjonowany.

Jak zwiększyć szansę na satysfakcjonujące odszkodowanie?

W trakcie prowadzonego procesu likwidacyjnego należy pamiętać o tym, żeby skrupulatnie gromadzić dokumentację medyczną z procesu leczenia. Każdy zapis lekarza ma ogromne znaczenie. Dzięki specjalistycznym i trafnie stawianym diagnozom szansa powodzenia w wygraniu świadczenia (odszkodowania i zadośćuczynienia) jest większa.

Dział prawny Kompensja sp. z o.o. specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń, które dotyczą urazów górnych kończyn, w tym złamań ręki z przemieszczeniem.

Skontaktuj się z nami

Infolinia
(pn-sb 8.00-20.00)

Biuro Obsługi Klienta
ul. Kartuska 246 (nowy adres)
80-122 Gdańsk

biuro@kompensja.pl
Poniedziałek-Piątek – 8:00-18:00