Skip to content

Branża odszkodowań w Polsce w przeciągu ostatnich paru lat rozwinęła się bardzo szybko. Powstało wiele podmiotów, których głównych celem działalności jest odzyskiwanie odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych dla osób poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach. Podobnie jak w każdej branży podstawą funkcjonowania firmy są klienci. W jaki sposób firmy zajmujące się odszkodowaniami pozyskują klientów, jak wygląda reklamowanie i promowanie usług odszkodowawczych? Poniżej opis i charakterystyka zawodu Doradcy ds. Odszkodowań.

Doradca ds. Odszkodowań – opis zawodu

Do głównych zadań osoby pracującej na tym stanowisku należy przede wszystkim kompleksowa obsługa klienta. Doradca firmy odszkodowawczej pozyskuje klientów, prezentuje informacje o działalności i produktach firmy, z osobami poszkodowanymi podpisuje umowy o dochodzenie odszkodowań, kompletuje niezbędną dokumentację, wreszcie jest osobą kontaktową między klientem a firmą. W zależności od posiadanej wiedzy i zdobytych umiejętności, również tworzy własne grupy sprzedażowe, zajmuje się prowadzeniem działań reklamowych, marketingowych i informacyjnych na rzecz firmy.

Doradca ds. Odszkodowań – predyspozycje zawodowe

Branża odszkodowań oprócz bardzo dużej konkurencji charakteryzuje się również wyjątkową grupą klientów, którym proponowane są usługi odszkodowawcze. Z uwagi na fakt, iż wypadki drogowe, w pracy czy w gospodarstwie rolnym zawsze niosą za sobą niemiłe konsekwencje, osoba na stanowisku Doradcy ds. Odszkodowań musi posiadać odpowiednie predyspozycje zawodowe. Empatia, wrażliwość, umiejętność budowania dobrych relacji to cechy pożądane, ale również zaangażowanie, motywacja, odporność na stres oraz profesjonalizm są niezbędne w pracy na stanowisku Doradcy ds. odszkodowań.

Codzienność pracy niejednokrotnie wiąże się koniecznością częstych wyjazdów służbowych, przeprowadzaniem dużej ilości rozmów telefonicznych, poczuciem odpowiedzialności za pozyskanych klientów, pracą, która wymaga wielu kompetencji i poświęceń.

Umiejętność rozmowy z ludźmi to również bardzo istotny element tego zawodu. Zdolności sprzedażowe, negocjacyjne, przekazywania treści w sposób zrozumiały i wartościowy dla klienta, wytrwałość w codziennych obowiązkach i silna motywacja wewnętrzna jest gwarancją sukcesu w tym zawodzie.

Doradca ds. Odszkodowań – zarobki

Odszkodowania z oc są roszczeniami, których kwoty niejednokrotnie przewyższają kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. W zależności od wielkości obrażeń ustalana jest wysokość odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Jako Doradca ds. Odszkodowań zazwyczaj otrzymujesz część prowizji z środków uzyskanych dla poszkodowanego. Może to być kwota od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Prowizje oczywiście sumują się z każdą nową sprawą pozyskaną przez doradcę. Im wyższe odszkodowania komunikacyjne, tym większe wynagrodzenie doradcy.

Jeżeli jesteś osobą, która posiada predyspozycje na wyżej opisane stanowisko lub posiadasz doświadczenie w branży odszkodowań i również chciałbyś dołączyć do grona osób, które uzyskują najwyższe odszkodowania komunikacyjne dla osób poszkodowanych w wypadkach, zgłoś się do NAS.

Wyślij swoje CV na rekrutacja@kompensja.pl wpisując w tytule REF:1.