Skip to content

Jak sporządzić wniosek o odszkodowanie?

Wniosek o odszkodowanie można napisać samodzielnie lub z pomocą profesjonalnego pełnomocnika. Wybranie drugiej z tych opcji pozwala na skorzystanie z pomocy i porad firmy odszkodowawczej Kompensja, która wiele razy reprezentowała swoich klientów w podobnych sprawach i dzięki temu zdobyła wiedzę na temat metod działania Ubezpieczycieli.

Dlaczego warto szybko złożyć wniosek o odszkodowanie?

Warto złożyć wniosek o odszkodowanie stosunkowo szybko, ponieważ bardzo istotne dla właściwego poprowadzenia sprawy o odszkodowanie jest przeprowadzenie właściwego postępowania dowodowego, które możliwe jest między innymi dzięki jak najbardziej kompletnemu zebraniu dokumentacji medycznej, co jest szczególnie istotne tuż po wypadku komunikacyjnym?

Kto może złożyć wniosek o odszkodowanie?

Wniosek o odszkodowanie mogą złożyć osoby poszkodowane w wypadku komunikacyjnym, do których można zaliczyć między innymi:

  • Kierowców,
  • Pieszych,
  • Pasażerów,
  • Rowerzystów,
  • Motocyklistów,
  • Motorowerzystów.

Czy sprawa o odszkodowanie zawsze musi kończyć się w sądzie?

Sprawa o odszkodowania, rozpoczęta wnioskiem o odszkodowanie nie zawsze musi kończyć się na postępowaniu sądowym, w przypadku gdy przed jego podjęciem uda się zawrzeć odpowiednią ugodę pomiędzy osobą poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym, a Towarzystwem Ubezpieczeniowym. W takim przypadku pieniądze dla osoby poszkodowanej wypłacane są bez podejmowania postępowania sądowego.

Należy podkreślić, że jeżeli jest to tylko możliwe – Kancelaria Kompensja dąży do ugodowego załatwienia sprawy, tak aby ograniczyć ilość formalności związanych ze sprawą odszkodowanie, co często pozwala zmniejszyć stres osoby poszkodowanej w związku z postępowaniem odszkodowawczym.

Nasza Kancelaria udziela bezpłatnych porad prawnych osobom poszkodowanym w wypadkach i dochodzeniem dla nich roszczeń ze zdarzeń drogowych. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią odszkodowawczą w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<