Skip to content

Nasze życie to nie tylko przyjemne chwile, ale również ciężkie i bolesne doświadczenia. Mimo, iż każdy z nas podświadomie zdaje sobie sprawę z nieuchronności śmierci, odsuwamy tą myśl od siebie i próbujemy po prostu cieszyć się życiem. Prędzej czy później jednak wszyscy kogoś tracimy – rodzica, małżonka, brata… Czasem w wyniku tragicznego wypadku, a czasem długiej i wyniszczającej choroby. Jak jednak poradzić sobie z tragedią, jaką bez wątpienia stanowi śmierć matki? Czy istnieje jakikolwiek sposób na zadośćuczynienie nam za taką stratę?

 

ZANIM JEDNAK PRZECZYTASZ, SPRAWDŹ CO MUSISZ WIEDZIEĆ 

Dwa rodzaje problemów

Pierwszym i niewątpliwie najważniejszym jest próba poradzenia sobie z traumą i ogromną pustką jaką zostawia w naszym sercu śmierć najbliższej osoby. Pogrzeb, żałoba oraz życie po stracie jest niezwykle przykrym przeżyciem, tym straszniejszym, że każdy z nas musi prędzej czy później przez nie przejść.

Drugi problem to kwestia finansowa, a więc zadośćuczynienie za śmierć matki. Jakie warunki trzeba spełnić by móc się o nie ubiegać? Przede wszystkim, co jest kwestią oczywistą, musimy być dzieckiem zmarłej. Musimy także udowodnić, że w wyniku jej śmierci pogorszeniu ulegnie nasza sytuacja życiowa. Co ważne – nie chodzi tu wyłącznie o kwestię finansową, ale również sferę niematerialną (ogromny ból, cierpienie, depresja oraz spowodowane nimi konsekwencje, takie jak utrata pracy). Każda osoba, która, w wyniku śmierci matki, doznała pogorszenia sytuacji życiowej, ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie z tego tytułu.

Do kogo się zwrócić?

Na rynku działa obecnie wiele profesjonalnych agencji oraz kancelarii świadczących pomoc w dochodzeniu odszkodowania. Warto zwrócić się do nich zarówno po pomoc, jak i po poradę dotyczącą naszego konkretnego przypadku. Żadne odszkodowanie nie jest w stanie w pełni zadośćuczynić nam za śmierć osoby tak ważnej jak matka, ale może przynajmniej w pewnym stopniu pomóc złagodzić jej utratę.

Jeżeli straciłeś w wypadku bliską Ci osobę, zgłoś się do nas a bezpłatnie poradzimy Ci jakie kroki należy podjąć. Zapraszamy również do skorzystania z indywidualnej oferty, którą dla Państwa przygotowaliśmy.

najwyższe odszkodowanie powypadkowe