Skip to content

Roszczenia odszkodowawcze dla rodzin ofiar wypadków drogowych zawsze powinny stanowić rekompensatę adekwatną do poniesionej krzywdy, cierpienia, pogorszonej sytuacji życiowej. Śmierć matki w wypadku drogowym to dla jej małoletnich dzieci strata, której finansowa rekompensata powinna stanowić formę naprawy wszystkich negatywnych skutków związanych z wypadkiem.

ZANIM JEDNAK PRZECZYTASZ, SPRAWDŹ CO MUSISZ WIEDZIEĆ 

Zadośćuczynienie za śmierć matki, to roszczenie które w przypadku małoletnich dzieci uwzględnia ich pogorszoną sytuację niemajątkową. Należy je traktować z perspektywy nie tylko cierpienia fizycznego ale również psychicznego. Strata jednego z rodziców, to dla małoletnich dzieci brak oparcia w wychowaniu, zachwiana równowaga emocjonalna, a przede wszystkim krzywda i cierpienie, która często rodzi negatywne konsekwencje w trakcie dorastania.

Odszkodowanie z oc za śmierć matki, zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego, to również rekompensata pogorszonej sytuacji finansowej. Strata rodzica w wypadku, to nie tylko aspekt cierpień psychicznych ale przede wszystkim realna krzywda, która dotyczy wsparcia finansowego.  Obowiązek alimentacyjny w przypadku rodziców, nakłada na macierzyństwo konieczność finansowego łożenia na wychowanie i utrzymanie dzieci.

Przepisy Kodeksu Cywilnego regulują, iż w analizowanym przypadku, osoby uprawnione do uzyskania roszczeń, mają możliwość ubiegania się również o świadczenie renty z polisy ubezpieczeniowej oc sprawcy wypadku. Odszkodowanie za śmierć matki zatem, to nie tylkozadośćuczynienie, ale również rekompensata za pogorszona sytuację finansową.

Należy pamiętać, że roszczenia odszkodowawcze to świadczenia, które mogą jedynie złagodzić ból i poniesioną krzywdę. Z uwagi jednak na brak samodzielności małoletnich dzieci poszkodowanej, pomagają uzyskać finansowe wsparcie, którego mogłyby oczekiwać od swojego rodzica obecnie oraz w przyszłości.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie powypadkowe za śmierć matki to należne roszczenia dla Ciebie i Twojej rodziny. Zadzwoń do NAS, a również Tobie pomożemy uzyskać najwyższe odszkodowanie.

zadośćuczynienie za śmierć matki