Skip to content

Klientka naszej kancelarii w 2014 roku jako kierująca pojazdem została poszkodowana w wypadku. Kierowca jadący z naprzeciwka nie zachował należytej ostrożności i wymuszając pierwszeństwo zderzył się z autem naszej poszkodowanej. Pani Małgorzata bezpośrednio po wypadku została przewieziona na hospitalizację.

Na miejscu zdarzenia była Policja, która jednoznacznie na podstawie zebranych dowodów ustaliła winę kierowcy, który wymusił pierwszeństwo. W toku postępowania policji i wyroku sądu sprawca został ukarany za nieumyślne spowodowanie wypadku. Sprawą pani Małgorzaty zajęliśmy się po zakończeniu postępowania wyjaśniającego, czyli w czasie kiedy ubezpieczyciel OC sprawcy wyrokiem sądu zobowiązany jest do odpowiedzialności odszkodowawczej.

Złamana miednica – odszkodowanie i wysokość uszczerbku na zdrowiu

Uraz miednicy to najczęściej ciężkie i bardzo poważne złamanie. Z uwagi na to, że miednica składa się z wielu części , takie złamanie może dodatkowo uszkodzić niektóre z organów znajdujące się obok niej, co z reguły jest bardzo niebezpieczne dla życia człowieka.

Po wypadku poszkodowany wymaga natychmiastowej hospitalizacji, w trakcie której lekarz powinien zastosować odpowiednie do rodzaju złamania leczenie. Mimo, że złamanie miednicy nie musi być wcale skomplikowane, to nawet przy złamaniach prostych taki uraz zawsze wymaga leczenia operacyjnego.

Pani Małgorzata w trakcie procesu leczenia odbyła kilka zabiegów operacyjnych oraz kilkumiesięczną rehabilitację. Szczęśliwie uraz nie był skomplikowany, a leczenie przebiegało szybko i bezproblemowo. W oparciu wielkość poniesionej szkody na zdrowiu lekarz ocenił wielkość uszczerbku na zdrowiu w wysokości 30%.

Złamanie miednicy – odszkodowanie – roszczenia dla poszkodowanej

Kancelaria Kompensja wystąpiła do ubezpieczyciela OC sprawcy o uzyskanie należnych świadczeń na etapie kiedy leczenie poszkodowanej nadal trwało. Wnikliwa analiza dokumentacji medycznej, sytuacji poszkodowanej po wypadku pozwoliła wystąpić do ubezpieczyciela o następujące odszkodowanie za złamanie miednicy:

  • zadośćuczynienie za doznaną krzywdę,
  • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji,
  • utracony dochód.

Pani Małgorzata przed wypadkiem była osobą aktywną. Na co dzień pracowała jako przedstawiciel handlowy, dlatego tryb jej pracy głównie poległa na licznych wyjazdach i spotkaniach z klientami oraz kontrahentami. W życiu prywatnym natomiast jest żoną i matką dwójki dzieci co również wymaga od niej dużego zaangażowania. Po wypadku jej sytuacja życiowa diametralnie się zmieniła. Z uwagi na rodzaj urazu większość domowych obowiązków musiał przejąć mąż, a nad samą poszkodowaną opiekę sprawowała osoba trzecia. W związku z absencją w pracy pani Małgorzata straciła również możliwość uzyskania dodatkowych premii i nagród, które w jej pracy stanowiły większą część miesięcznego dochodu.

Prawnicy Kancelarii analizując sytuację poszkodowanej rościli o uzyskanie zadośćuczynienia w kwocie 35 tysięcy złotych i dodatkowo odszkodowanie za zwrot kosztów leczenia, zakupu leków, opieki osób trzecich oraz utracony dochód. W sprawę zaangażowani byli specjaliści z zakresu finansów, medycyny oraz prawa. Sprawa zakończyła się na etapie postępowania likwidacyjnego przed ubezpieczycielem, a Pani Małgorzata uzyskała blisko 60 tysięcy za odszkodowanie za złamanie miednicy.

Jesteśmy Kancelaria prawną, która na co dzień zajmuje się pomocą prawną o uzyskanie odszkodowań po wypadkach komunikacyjnych, przy pracy, w rolnictwie oraz wskutek błędów medycznych. Pomagamy osobom, które nie mają dostatecznej wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu postępowań cywilnych i dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. Współpraca z Klientem opiera się na jasnych i przejrzystych zasadach. Zapewniamy bezpłatna analizę prawną i pomoc na najwyższym poziomie, a z uwagi na to, że działamy na ternie całego kraju już dzisiaj możemy pomóc również Tobie.