Skip to content

Rynek odszkodowań jak i same firmy odszkodowawcze w Polsce rozwijają się niezwykle dynamicznie. 

Poszkodowani mają nie lada problem aby spośród tak dużej ilości firm wybrać tą najlepszą. Taką która odzyska wszystkie poniesione koszty związane z wypadkiem i uzyska najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie. Niezwykle trudno wybrać kancelarię, która rzetelnie, profesjonalnie i kompleksowo pomoże poszkodowanemu, aby oszczędzić mu dodatkowych stresów powypadkowych. Niestety wiele kancelarii to firmy, które nie dość że zatrudniają osoby bez doświadczenia przez co często działają nieuczciwie i na szkodę klienta.

Firmy odszkodowawcze ranking

Zespół specjalistów

Niewątpliwie jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę aby wybrać firmę rzetelną i znającą się na prawie odszkodowawczym. Przede wszystkich należy brać pod uwagę tylko te firmy, w której pracują adwokaci lub radcy prawni. Niestety takich kancelarii jest niewiele. Jednak warto poszukać, gdyż wówczas możemy mieć pewność, iż odszkodowanie nie zostanie oszacowane zbyt nisko z uwagi na brak kompetencji pełnomocnika. Dodatkowo warto zorientować się czy w takiej firmie pracują też inni specjaliści mający istotny wpływ na szacowanie poniesionej przez poszkodowanego szkody i uzyskanie jak najwyższej kwoty odszkodowania, np. rzeczoznawcy, czy lekarze orzecznicy.

Opinie klientów

Jednym z istotnych czynników przy wyborze pełnomocnika do walki o odszkodowanie są opinie i rekomendacje innych osób. Ważne aby wyszukać jak najwięcej tych, które nie budzą wątpliwości i szukać możliwie we wszystkich źródłach i zasobach. Najpopularniejsze serwisy to oczywiście opineo.pl, trójmiasto.pl czy strona internetowa danej firmy odszkodowawczej.

Wysokość należnego odszkodowania

Roszczenia odszkodowawcze przysługują każdej osobie, która została poszkodowana w wypadku komunikacyjnym, a nie była uznana jego sprawcą. Kodeks cywilny nie precyzuje w jakiej kwocie można uzyskać odszkodowanie za załamaną rękę czy nogę. Wskazuje jednak, że kwota ta ma być adekwatna do poniesionej krzywdy i w pełni rekompensować pogorszoną sytuację życiową. W przypadku zadośćuczynienia czy odszkodowania za wypadek kancelarie odszkodowawcze często popełniają błąd i nie precyzują roszczeń indywidualnie ani nie analizują szczegółowo sytuacji poszkodowanego. W efekcie odszkodowanie, które otrzymuje poszkodowany jest dużo niższe niż to, które mu się należy.

Wysokość odszkodowania, a wynagrodzenie kancelarii

Powszechną praktyką firm odszkodowawczych są rozliczenia dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Zawarcie umowy co do zasady nie zobowiązuje do ponoszenia żadnych kosztów czy opłat wstępnych. Umowa wskazuje na procent odszkodowania, który zostanie odliczony poszkodowanemu jako forma wynagrodzenia. Pamiętajmy, że nawet bardzo skomplikowana sprawa nie wymaga od kancelarii nakładów w wysokości 40% czy 50% odszkodowania. Te kwoty warto negocjować. Jeśli prowizja za uzyskanie należnych świadczeń oscyluje w przedziale 20-25 % netto jest to na pewno kwota adekwatna do wykonanej pracy.

Wielkość i rzetelność firmy odszkodowawczej

Na rynku istnieje bardzo dużo kancelarii, które są rzetelne, dbają o klienta a kwoty odszkodowań które uzyskują są naprawdę wysokie. Sukces to jakość i profesjonalizm, którego niestety często brakuje w branży odszkodowań.

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wypadku, pamiętaj że uzyskanie adekwatnej kwoty odszkodowania, w dużej mierze zależy od firmy którą wybierzesz. Zanim podpiszesz jakiekolwiek dokumenty zapoznaj się z nimi, sprawdź warunki umowy, wysokość wynagrodzenia (prowizji), porozmawiaj z prawnikiem który będzie prowadził twoją sprawę. Zadzwoń po bezpłatną poradę prawną +48 797 670 906.

Nasza Kancelaria zajmuje się uzyskiwaniem zadośćuczynień, odszkodowań i innych świadczeń z każdej z polis. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<