Skip to content

Na polskim rynku firm odszkodowawczych w ostatnich latach pojawiło się bardzo dużo nowych podmiotów. Ogromny wzrost konkurencji spowodowany jest między innymi faktem, iż roszczenia powypadkowe w większości przypadkach są kwotami, które opiewają na bardzo wysokie kwoty. Prawnicy, czy firmy odszkodowawcze coraz częściej za określony procent proponują poszkodowanym współpracę i niejednokrotnie zarabiają na tym bardzo duże pieniądze. Niestety często współpraca ta jest jednorazowa, a pełnomocnicy zajmują się sprawą szybko, mało rzetelnie i reprezentują poszkodowanych tylko i wyłącznie do wypłaty pierwszej kwoty odszkodowawczej.

Nieświadomy Klient staje się nie tylko poszkodowany w wypadku ale również przez firmę, która w jego imieniu zajęła się uzyskaniem odszkodowania.

Jak wybrać najlepszą firmę odszkodowawczą?

WSKAZÓWKA NR 1

Kontaktując się z firmą odszkodowawczą nigdy nie podpisuj umowy w „ciemno”. Poproś o analizę swojej sprawy, dowiedz się czy po zdarzeniu, w którym uczestniczyłeś możesz uzyskać odszkodowanie powypadkowe. Zapytaj Specjalistę o zasadność Twoich roszczeń, dowiedz się w jakich kwotach możesz otrzymać stosowną rekompensatę.

WSKAZÓWKA NR 2

Jeżeli masz możliwość, zawsze staraj się zapoznać z opiniami innych Klientów firmy. Komentarze, czy opinie o danej kancelarii odszkodowawczej z reguły znajdziesz na branżowych forach internetowych, w mediach społecznościowych lub bezpośrednio na stronie internetowej kancelarii. Często wiedza ta jest w stanie dostarczyć ci bardzo cennych informacji na temat rzetelności, skuteczności czy sposobu prowadzenia spraw odszkodowawczych przez dany podmiot.

WSKAZÓWKA NR 3

Dla wielu osób istotną kwestią przy wyborze kancelarii odszkodowawczej będą miały warunki współpracy. W branży odszkodowawczej ogólnie przyjętą zasadą jest rozliczenie z Klientem dopiero po zakończeniu postępowania o uzyskanie roszczeń odszkodowawczych. Wynagrodzenie, którym jest określony procent od wartości całego odszkodowania, powinien być jednak adekwatny do uzyskanej kwoty roszczeń oraz poniesionej pracy przez pełnomocnika. Sprawy odszkodowawcze często są procesem długotrwałym i skomplikowanym, a uzyskanie możliwie najwyższej kwoty dla poszkodowanego niejednokrotnie możliwe jest dopiero po licznych negocjacjach z ubezpieczycielem lub w wyniku procesu sądowego.

WSKAZÓWKA NR 4

Tylko prawnik lub specjalista z ds. Odszkodowań. Pamiętaj, iż jako osoba poszkodowana masz prawo, aby reprezentowała Cię osoba z odpowiednim wykształceniem i kwalifikacjami. Jeżeli uzyskanie Twojego odszkodowania wymaga reprezentacji w sądzie wówczas koniecznym jest aby firma zapewniła Ci pełnomocnictwo adwokata bądź radcy prawnego. Jeśli twoja spraw wymaga natomiast szacowania odszkodowania w zakresie utraconego dochodu, wówczas wyliczeń powinna się podjąć tylko osoba z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem.

Jak wybrać najlepszą kancelarię odszkodowawczą?

Zapoznaj się z powyższymi wskazówkami i pamiętaj aby zawsze weryfikować wiarygodność i rzetelność kancelarii, która będzie reprezentował Cię w uzyskaniu roszczeń odszkodowawczych. Masz pytania? Zadzwoń +48 797 670 906.