Skip to content

Kiedy w życiu dzieją się nieprzewidziane sytuacje, często sami nie jesteśmy sobie poradzić z problemem, ilością obowiązków czy przeciwnościami losu, które na nas spadają. W przypadku wypadku, jest to szczególnie trudne. Utrata zdrowia, drastyczna zmiana sytuacji życiowej poszkodowanego, czy nawet śmierć bliskiej osoby sprawia, że pomoc osób trzecich jest niezbędna. W szczególności konieczna w zakresie uzyskania należnego odszkodowania z OC sprawcy. Można byłoby sobie jednak zadać pytanie po co? Dlaczego te wszystkie firmy odszkodowawcze dzwonią, agenci nachodzą nas w domu, każdy proponuje uzyskanie ogromnych kwot odszkodowań w zamian za minimum formalności? Z jednej strony przepisy prawa nie blokują możliwości starania się o odszkodowanie samodzielnie, przez osobę poszkodowaną, z drugiej jednak same osoby poszkodowane nie mają pełnej wiedzy jak powinien ten proces wyglądać.

Co radzimy? Oczywiście zdrowy rozsądek, ostrożność i przezorność w wyborze kancelarii odszkodowawczej. Poniżej kilka prostych zasad, których przestrzeganie pozwoli Ci na wybór firmy rzetelnej, dbającej nie tylko o swój ale również twój interes, takiej która może dać ci spokój, bezpieczeństwo i gwarancję adekwatnych kwot odszkodowań.

KOMPENSJA – kancelaria odszkodowawcza Gdańsk

Zasada nr 1 – Zanim podpiszesz przeczytaj!

Nawiązanie współpracy z firmą odszkodowawczą, podobnie jak w przypadku wszelkich innych usług na pewno będzie wiązało się z konieczności podpisania umowy, oświadczeń, pełnomocnictw. Pamiętajmy, aby zawsze czytać to co podpisujesz. Jeśli nie rozumiesz pewnych zapisów, poproś o wyjaśnienie, a w przypadku gdy któreś z nich budzą w tobie wątpliwości, na pewno nie podpisuj takich dokumentów. Na co zwrócić uwagę w zapisach umowy? Jet kilka istotnych kwestii, których nie możesz lekceważyć. Są to m.in.:

  • kwota prowizji, jako wynagrodzenie zapisana w kwotach netto oraz brutto (to ta druga będzie de facto tą o którą kancelaria pomniejszy twoje odszkodowanie przy swoim wynagrodzeniu),
  • kwestie reprezentacji (tylko profesjonalna kancelaria będzie cię reprezentowała w całym postępowaniu przed ubezpieczycielem oraz w ewentualnym procesie sądowym przeciwko ubezpieczycielowi),
  • proste i przejrzyste zapisy (umowa powinna być skonstruowana w sposób czytelny i zrozumiały dla Klienta. W szczególności powinna zawierać strony umowy z pełnymi danymi, przedmiot umowy, formę i zasady wynagrodzenia, zakres wykonania umowy przez kancelarię oraz okres jej obowiązywania),

Zasada nr 2 – Podejście do klienta i komunikacja!

Złota zasada każdej współpracy to wzajemna komunikacja. Nie tylko w odszkodowaniach, ale w każdej branży Klient powinien mieć swobodny dostęp do informacji jak i być informowany na bieżąco oraz w szczegółach. Pamiętaj, że początek współpracy z kancelarią odszkodowawczą niejednokrotnie pokazuje obraz tego jak będzie ona przebiegała po podpisaniu umowy. Stały i dedykowany kontakt ze specjalistą, który prowadzi twoją sprawę to połowa sukcesu. W dzisiejszych czasach liczy się jednak również ilość kanałów za pośrednictwem, których Klient może skontaktować się z firmą. Co powinna ci zaproponować profesjonalna kancelaria? Począwszy od dedykowanej Infolinii, możliwość spotkania z doradcą odszkodowawczym, po wszelkiego rodzaju rozwiązania w kanale internetowym.

Zasada nr 3 – Rzetelność i uczciwość!

Niestety nie wszystkie firmy na rynku odszkodowań dbają o dobro swoich Klientów. Praktyki są różne. Od rażąco wysokich wynagrodzeń sięgających 40-50 % prowizji od uzyskanego odszkodowania, po prowadzenie spraw w sposób szybki i mało skuteczny z perspektywy Klienta. Pamiętaj, że takie doświadczenie z reguły nie kończy się niczym dobrym, a sprawdzenie firmy przed jej wyborem nie zajmuje wcale zbyt wiele trudu i wysiłku. Zawsze czytaj opinie innych Klientów, odwiedź siedzibę firmy, sprawdź jak długo firma działa na rynku oraz jakimi sukcesami może się pochwalić. Minimum wysiłku pozwoli ci w podstawowym zakresie sprawdzić rzetelność i uczciwość firmy, której powierzysz prowadzenie swojej sprawy.

Nasza Kancelaria zajmuje się uzyskiwaniem zadośćuczynień, odszkodowań i innych świadczeń z każdej z polis. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<