Skip to content

Odszkodowania powypadkowe dla rodzin ofiar wypadków komunikacyjnych przysługują najbliższej rodzinie osoby zmarłej. Wyłączeniem są rodziny sprawcy zdarzenia, który ginie w takim wypadku. Ubezpieczyciel OC nie przejmie wtedy odpowiedzialności i nie wypłaci rodzinie odszkodowania za śmierć. Możliwość uzyskania określonych roszczeń odszkodowawczych za wypadek, w którym ginie najbliższy członek rodziny dają przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz Kodeksu Cywilnego. Odszkodowanie z oc zostanie zatem wypłacone gdy poszkodowany był pasażerem auta, które uczestniczyło w wypadku (nawet jeśli pasażer jechał ze sprawcą), pieszym, rowerzystą lub kierowcą pojazdu mechanicznego, który nie został uznany winnym zdarzenia.

ZANIM JEDNAK PRZECZYTASZ, SPRAWDŹ CO MUSISZ WIEDZIEĆ 

 

W przypadku, gdy w wypadku komunikacyjnym zginie osoba, a w kręgu osób uprawnionych do uzyskania odszkodowania oc jest brat zmarłego, taka osoba otrzyma następujące roszczenia odszkodowawcze:

  • zwrot kosztów pogrzebu,
  • zadośćuczynienie jako forma rekompensaty za ból, cierpienie i krzywdę moralną związaną ze stratą osoby bliskiej,
  • stosowne odszkodowanie w przypadku znacznego pogorszenia się sytuacji życiowej (głownie materialnej) będącej skutkiem wypadku,
  • renta.

Odszkodowania za śmierć z polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku są roszczeniami indywidualnymi, w związku z czym ważnym jest aby w procesie postepowania likwidacyjnego przed ubezpieczycielem udowodnić bliskie relacje oraz więzi emocjonalne łączące osobę roszczącą  z poszkodowanym. W praktyce, najwyższe zadośćuczynienie i odszkodowanie za śmierć brata w wypadku samochodowym otrzymamy w sytuacji, gdy relacje rodzinne były bliskie, bracia wzajemnie wspierali się w codziennym życiu, pomagali sobie w realizacji planów życiowych, troszczyli się wzajemnie o zdrowie, bezpieczeństwo i wychowanie rodzeństwa.

Odszkodowania komunikacyjne dla najbliższych członków rodziny (rodzeństwa) zawsze powinny opiewać o najwyższe kwoty. Strata brata w wypadku drogowym, to dla rodzeństwa zawsze wielka trauma i duże cierpienie psychiczne. W przypadkach dużej różnicy wieku lub braku rodziców, niejednokrotnie rodzeństwo również spełnia rolę wychowawczą i przede wszystkim opieki oraz finansowego wsparcia nad młodszym rodzeństwem. W takich sytuacjach odszkodowanie za śmierć brata, to znaczne pogorszenie się sytuacji życiowej. Odszkodowanie powypadkowe zawiera wówczas roszczenie z tytułu pogorszonej sytuacji materialnej. Możliwe jest również w postępowaniu sądowym uzyskanie renty dla rodzeństwa, które wskutek śmierci bliskiego członka rodziny, straciło jedyne wsparcie finansowe oraz wychowawcze.

Ubezpieczyciel w ramach odszkodowania za śmierć brata wypłaci również roszczenie zwrotu kosztów pogrzebu, jeśli jedno z rodzeństwa takie koszty poniesie. Odszkodowanie za śmierć brata, siostry również rodzeństwa przyrodniego niewątpliwe są roszczeniami, które powinny być wypłacane w możliwie najwyższych kwotach. Jeśli wskutek wypadku samochodowego zginęła bliska ci osoba i chcesz uzyskać odszkodowanie za śmierć brata, siostry, zgłoś się do NAS, a uzyskamy dla Ciebie najwyższe odszkodowanie powypadkowe. Zadzwoń pod numer: 797-670-906 lub napisz: biuro@kompensja.pl

Bezpłatnie analizujemy każdą sprawę, nie pobieramy zaliczek ani opłat wstępnych. Sprawy o odszkodowania oc prowadzone są przez najwyższej klasy specjalistów z zakresu dochodzenia odszkodowań komunikacyjnych.

Po przeczytaniu artykułu zapraszamy do skorzystania z indywidualnej oferty, którą dla Państwa przygotowaliśmy.

najwyższe odszkodowanie powypadkowe