Skip to content

Jakie odszkodowanie powypadkowe otrzymam za śmierć brata?

Jakie odszkodowanie powypadkowe otrzymam za śmierć brata?

Odszkodowania powypadkowe dla rodzin ofiar wypadków komunikacyjnych przysługują najbliższej rodzinie osoby zmarłej. Wyłączeniem są rodziny sprawcy zdarzenia, który ginie w takim wypadku. Ubezpieczyciel OC nie przejmie wtedy odpowiedzialności i nie wypłaci rodzinie odszkodowania za śmierć. Możliwość uzyskania określonych roszczeń odszkodowawczych za wypadek, w którym ginie najbliższy członek rodziny dają przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz Kodeksu Cywilnego. Odszkodowanie z oc zostanie zatem wypłacone gdy poszkodowany był pasażerem auta, które uczestniczyło w wypadku (nawet jeśli pasażer jechał ze sprawcą), pieszym, rowerzystą lub kierowcą pojazdu mechanicznego, który nie został uznany winnym zdarzenia.

ZANIM JEDNAK PRZECZYTASZ, SPRAWDŹ CO MUSISZ WIEDZIEĆ 

 

W przypadku, gdy w wypadku komunikacyjnym zginie osoba, a w kręgu osób uprawnionych do uzyskania odszkodowania oc jest brat zmarłego, taka osoba otrzyma następujące roszczenia odszkodowawcze:

  • zwrot kosztów pogrzebu,
  • zadośćuczynienie jako forma rekompensaty za ból, cierpienie i krzywdę moralną związaną ze stratą osoby bliskiej,
  • stosowne odszkodowanie w przypadku znacznego pogorszenia się sytuacji życiowej (głownie materialnej) będącej skutkiem wypadku,
  • renta.

Odszkodowania za śmierć z polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku są roszczeniami indywidualnymi, w związku z czym ważnym jest aby w procesie postepowania likwidacyjnego przed ubezpieczycielem udowodnić bliskie relacje oraz więzi emocjonalne łączące osobę roszczącą  z poszkodowanym. W praktyce, najwyższe zadośćuczynienie i odszkodowanie za śmierć brata w wypadku samochodowym otrzymamy w sytuacji, gdy relacje rodzinne były bliskie, bracia wzajemnie wspierali się w codziennym życiu, pomagali sobie w realizacji planów życiowych, troszczyli się wzajemnie o zdrowie, bezpieczeństwo i wychowanie rodzeństwa.

Odszkodowania komunikacyjne dla najbliższych członków rodziny (rodzeństwa) zawsze powinny opiewać o najwyższe kwoty. Strata brata w wypadku drogowym, to dla rodzeństwa zawsze wielka trauma i duże cierpienie psychiczne. W przypadkach dużej różnicy wieku lub braku rodziców, niejednokrotnie rodzeństwo również spełnia rolę wychowawczą i przede wszystkim opieki oraz finansowego wsparcia nad młodszym rodzeństwem. W takich sytuacjach odszkodowanie za śmierć brata, to znaczne pogorszenie się sytuacji życiowej. Odszkodowanie powypadkowe zawiera wówczas roszczenie z tytułu pogorszonej sytuacji materialnej. Możliwe jest również w postępowaniu sądowym uzyskanie renty dla rodzeństwa, które wskutek śmierci bliskiego członka rodziny, straciło jedyne wsparcie finansowe oraz wychowawcze.

Ubezpieczyciel w ramach odszkodowania za śmierć brata wypłaci również roszczenie zwrotu kosztów pogrzebu, jeśli jedno z rodzeństwa takie koszty poniesie. Odszkodowanie za śmierć brata, siostry również rodzeństwa przyrodniego niewątpliwe są roszczeniami, które powinny być wypłacane w możliwie najwyższych kwotach. Jeśli wskutek wypadku samochodowego zginęła bliska ci osoba i chcesz uzyskać odszkodowanie za śmierć brata, siostry, zgłoś się do NAS, a uzyskamy dla Ciebie najwyższe odszkodowanie powypadkowe. Zadzwoń pod numer: 797-670-906 lub napisz: biuro@kompensja.pl

Bezpłatnie analizujemy każdą sprawę, nie pobieramy zaliczek ani opłat wstępnych. Sprawy o odszkodowania oc prowadzone są przez najwyższej klasy specjalistów z zakresu dochodzenia odszkodowań komunikacyjnych.

Po przeczytaniu artykułu zapraszamy do skorzystania z indywidualnej oferty, którą dla Państwa przygotowaliśmy.

najwyższe odszkodowanie powypadkowe