Skip to content

Odszkodowanie za złamaną nogę – ile lat od wypadku mam prawo się o nie ubiegać?

Przewidziany termin przedawnienia roszczeń odszkodowawczych wynosi 3 lata, jeżeli wypadek komunikacyjny stanowił wykroczenie. Natomiast w sytuacji, gdy zdarzenie komunikacyjne stanowiło przestępstwo – okres przedawnienia wynosi 20 lat.

Należy wskazać, że okres przedawnienia roszczeń osoby małoletniej o naprawienie szkody osobowe nie ma prawa skończyć się wcześniej, aniżeli z upływem 2 lat od momentu uzyskania przez nią pełnoletności.

Niezwykle istotne jest, aby swoją sprawę (np. sprawę o odszkodowanie za złamaną nogę) zgłosić jak najszybciej po zdarzeniu komunikacyjnym, gdyż może mieć to znaczny wpływ na wypłaconą przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe kwotę odszkodowania z OC sprawcy wypadku komunikacyjnego. Ma to związek między innymi z tym, że im więcej czasu minie od wypadku, tym trudniej przeprowadzić jest skuteczne postępowanie dowodowe.

Czy mogę starać się o odszkodowanie za złamaną nogę, nie mając żadnych pieniędzy?

Kancelaria Kompensja daje taką możliwość osobom poszkodowanym ubiegającym się o odszkodowanie (między innymi o odszkodowanie za złamaną nogę). Stosujemy prowizyjny system pobierania naszego wynagrodzenia, który polega na tym, że wypłata naszego wynagrodzenia następuje po uzyskaniu przez nas kwoty odszkodowania powypadkowego z OC sprawcy.

Takie postępowanie kancelarii odszkodowawczej Kompensja umożliwia staranie się o odszkodowanie nawet dla osób najbiedniejszych. Należy podkreślić, że nie pobieramy wynagrodzenia prowizyjnego od odszkodowania, które tyczy się poniesionych przez poszkodowanego kosztów leczenia.

W jaki sposób powierzyć Kancelarii Kompensja sprawę o odszkodowanie za złamaną nogę? – formy kontaktu z naszą kancelarią odszkodowawczą

Kancelaria Kompensja umożliwia swoim klientom wybranie najbardziej dogodnej formy kontaktu z naszą firmą odszkodowawczą. Wśród przewidzianych przez nas form kontaktu w sprawie o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku komunikacyjnego (np. o odszkodowanie za złamaną nogę) przewidujemy na przykład:

  • drogę mailową,
  • drogę telefoniczną,
  • formularz kontaktowy na naszej stronie,
  • kontakt osobisty w naszym Biurze,
  • kontakt przez Facebooka,
  • kontakt przez czat na naszej stronie.

Nasza Kancelaria zajmuje się uzyskiwaniem zadośćuczynień, odszkodowań i innych świadczeń z każdej z polis. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<