Skip to content

Jak poradzić sobie po stracie brata – osoby, która była dla nas nie tylko najbliższą rodziną, ale również przyjacielem? Z pewnością nie jest to łatwe, a w wielu przypadkach może okazać się wręcz niemożliwe. Śmierć tak bliskiej osoby to niezwykle bolesne doświadczenie zarówno dla rodziców, jak i pozostałych członków rodziny, czyli rodzeństwa. Wpływa nie tylko na samopoczucie, ale często również na zdrowie co przekłada się na problemy zawodowe i pogorszenie ogólnej sytuacji życiowej.

ZANIM JEDNAK PRZECZYTASZ, SPRAWDŹ CO MUSISZ WIEDZIEĆ 

Jak podnieść się po tak ciężkim ciosie? Jak dalej funkcjonować, pracować, wrócić do codzienności? Pewnego rodzaju rozwiązanie stanowi w takiej sytuacji odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć brata, jakie przysługuje poszkodowanym. Mimo, iż stanowi finansową rekompensatę, często pozwala rodzinie naprawić poniesioną szkodę, jaką niewątpliwe jest strata bliskiej osoby w wypadku drogowym.

Komu ono przysługuje?

Zadośćuczynienie za śmierć brata przysługuje najbliższym członkom rodziny, czyli rodzeństwu oraz rodzicom osoby zmarłej. Muszą oni jednak dowieść, że w wyniku tragicznego zdarzenia pogorszeniu uległa ich sytuacja życiowa.

Utrata możliwości realizowania wspólnych planów, codziennej pomocy przy prowadzeniu gospodarstwa domowego, również brak wsparcia dla rodziców w przyszłości, to czynniki, które przy ocenie wzajemnych relacji i wysokości odszkodowania są niezwykle istotne.

Wiele osób, po śmierci członka rodziny, popada w marazm, a nawet depresję, która ogranicza ich zdolność do normalnego funkcjonowania. Dlatego zadośćuczynienie za śmierć brata to próba rekompensaty za negatywne skutki zdarzenia.

Wysokość odszkodowania

O godziwej rekompensacie za śmierć brata możemy mówić wtedy, gdy stanowi pełną i adekwatną rekompensatę po stracie bliskiego członka rodziny. Niewątpliwe istotne są wzajemne relacje rodzinne oraz więzi emocjonalne, które łączyły osobę poszkodowaną z jego najbliższymi. Między innym na tej podstawie można oceniać wielkość powstałej szkody oraz szacować kwoty stosownego odszkodowania i zadośćuczynienia za śmierć. Specjalizacją firmy Kompensja jest nie tylko pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, ale również rodzinom, które wskutek takiego zdarzenia straciły bliskiego członka rodziny. Aby uzyskać należne odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci brata służymy profesjonalną pomocą. Zgłoś się do Nas, a Tobie również pomożemy odzyskać odszkodowanie  zadośćuczynienie po śmierci brata.

Po przeczytaniu artykułu zapraszamy do skorzystania z indywidualnej oferty, którą dla Państwa przygotowaliśmy.

najwyższe odszkodowanie powypadkowe