Skip to content

Złamanie miednicy – przyczny i skutki

Niejednokrotnie w wyniku wypadku komunikacyjnego dochodzi do groźnego dla zdrowia, a nawet życia złamania miednicy. Najczęściej do tego typu urazu prowadzi potrącenie pieszego przez pojazd, jednak nie tylko. Również upadek w wysokości może prowadzić do złamań w tej okolicy. Miednica składa się z połączonych ze sobą kości kulszowych, biodrowych i łonowych oraz kości guzicznej, krzyżowej i stawów biodrowych, krzyżowo biodrowych oraz spojenia łonowego. W trakcie urazu może dojść do uszkodzenia tych elementów oraz, co bardziej groźne narządów wewnętrznych położonych w jamie brzusznej.

Leczenie złamania miednicy

Złamanie w obrębie miednicy wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej. Rodzaj zastosowanego leczenia uzależniony jest od stopnia złamania i powikłań mu towarzyszących. Pierwszym krokiem w diagnostyce jest badanie manualne, a następnie wykonanie zdjęcia RTG. Na tej podstawie lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu leczenia zachowawczego lub operacyjnego. Pierwszy rodzaj ma miejsce przy prostych, niepowikłanych złamaniach bez istotnych przemieszczeń. Poszkodowany przez kilka tygodni leży w łóżku przyjmując w razie potrzeby leki przeciwbólowe. Leczenie operacyjne wiąże się z dłuższym powrotem do zdrowia i większymi powikłaniami.

Uzyskanie jak najwyższego odszkodowania

Kancelaria Kompensja z Trójmiasta specjalizuje się z dochodzeniu roszczeń za szkody osobowe z polisy OC sprawcy wypadku. Dział Prawny odchodzi do każdej sprawy indywidualnie i korzystając z wiedzy i doświadczenia uzyskuje maksymalną kwotę zadośćuczynienia i odszkodowania, m. in. za złamanie miednicy.

>>>ZADZWOŃ DO NAS PO BEZPŁATNĄ PORADĘ<<<