Skip to content

Potrącenie na przejściu dla pieszych

W dzisiejszych czasach ruch uliczny szczególnie w miastach jest bardzo intensywny. Wg. danych z centralnej Ewidencji pojazdów i Kierowców po polskich drogach porusza się 19,3 mln samochodów co wpływa na liczbę wypadków. Jak wynika z szacunków Komendy Głównej Policji w 2015 roku doszło do ok. 33 tys. wypadków z czego 3,5 tys. to potrącenia na przejściu dla pieszych. Zdarzenia te są często tragiczne w skutkach gdyż ważący 1500 kg (przeciętna masa samochodu osobowego klasy średniej) rozpędzony pojazd uderza w niczym nie osłoniętego przechodnia. W wyniku wypadku może dojść do wielorakich obrażeń od ogólnych potłuczeń do złamania kości czy nawet śmierci.

Co powinien zrobić uczestnik wypadku komunikacyjnego? 

Uczestnik wypadku komunikacyjnego potrącony na pasach powinien niezwłocznie zgłosić się do profesjonalnego pełnomocnika, który pomoże w uzyskaniu jak najkorzystniejszego zadośćuczynienia i odszkodowania, doradzi w prowadzonym procesie leczenia, a niekiedy, w uzasadnionych przypadkach, pomoże w postępowaniu karnym. Jest to niezmiernie ważne z uwagi na fakt, iż za przyczynę części wypadków Policja uznaje wtargnięcie pieszego na jezdnię. Nie zawsze taka kwalifikacja zdarzenia jest słuszna i zgodna z prawdą. Wsparcie doświadczonego prawnika pozwoli na pozytywne dla klienta zakończenie sprawy karnej i uzyskanie należnej rekompensaty za krzywdę.

W sprawie jednej klientek naszej Kancelarii w wyniku potrącenia na przejściu dla pieszych doszło do złamania kości udowej. W toku postępowania likwidacyjnego i kilkumiesięcznych negocjacji ugodowych sprawa została zakończona wypłatą kwoty 100.000 zł w drodze ugody. Poszkodowana
w pełni usatysfakcjonowana otrzymaną kwotą uniknęła długotrwałego procesu sądowego, którego wynik, w świetle stanu faktycznego sprawy, prawdopodobnie nie przyniósłby korzystniejszego rozstrzygnięcia.

Chcesz wiedzieć o jaką rekompensatę możesz się ubiegać?  Bezpłatnie przeanalizujemy sprawę i powiemy, jakie odszkodowanie za potrącenie na pasach jest Ci należne! 

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<