Skip to content

Uzyskiwanie odszkodowań z OC sprawcy

Właściciel pojazdu mechanicznego musi mieć świadomość, że polisa oc jest obowiązkowa i stanowi zabezpieczenie finansowe, gdy spowoduje się wypadek lub kolizję drogową.Poszkodowany kierowca, może nie później niż po upływie 3 lat od momentu, w którym dowiedział się o zdarzeniu likwidować szkodę. Szybkie zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela sprawcy kolizji, pozwala szybko otrzymać odszkodowanie. Ubezpieczyciel ma na wypłatę 30 dni, chyba że w tym terminie nie udało mu się wyjaśnić wszystkich okoliczności zdarzenia).

Co należy się poszkodowanemu?

Poszkodowany kierowca, pasażer pojazdu, który ucierpiał na skutek wypadku komunikacyjnego powinien bezpośrednio po zdarzeniu skorzystać z pomocy lekarskiej dokumentując poniesione obrażenia ciała.

Oprócz odszkodowania Ubezpieczyciel zobowiązany jest również do rekompensaty z tytułu:

  • utraconego dochodu, utraconych korzyści,
  • poniesionych kosztów leczenia, kosztów opieki, kosztów dojazdu.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Dział prawny Kancelarii Kompensja analizuje sprawę, merytorycznie opracowując wniosek roszczeniowy w oparciu o dokumentację medyczną, poniesione koszty leczenia specjalistycznego, rehabilitacji, zakupu leków, dojazdów do placówek medycznych. Wybór doświadczonego i rzetelnego pełnomocnika do prowadzenia sprawy wpływa na termin oraz wysokość kwoty odszkodowania. Osoba poszkodowana na każdym etapie likwidacji szkody może liczyć na profesjonalną opiekę i pomoc kancelarii w trudnym procesie uzyskania należnego odszkodowania z oc sprawcy wypadku komunikacyjnego.

Kancelaria Kompensja zajmuje się uzyskiwaniem zadośćuczynień, odszkodowań i innych świadczeń po wypadku samochodem. Ze względu na wieloletnie doświadczenie prawników działających w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zagwarantować uzyskanie możliwie wysokiego odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnej analizy Państwa przypadku.

>>>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI<<<